• Nowy
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Półautomat spawalniczy Magnum U MI 209AL SY 20-200

Zamów dzisiaj, wyślemy w poniedziałek!
Ilość :
1 990,00 zł

1 617,89 zł netto

Sprawdź ratę Sprawdź ratę Credit Agricole

MAGNUM MIG 209 ALU SYNERGIA

PROFESIONALNY MIGOMAT PROGRAMEM SYNERGICZNYM DO ALUMINIUM I LUTOSPAWANIA

❗❗ SPAWANIE PUNKTOWE ❗❗

❗❗ SYNERGIA ❗❗

❗❗ 2T/4T ❗❗

70285.jpg

Urządzenie posiada program synergiczny do lutospawania drutem CuSi3!

Spawarka MAGNUM MIG 209 ALU SYNERGIA, to zawansowany technologicznie półautomat spawalniczy, przeznaczony do spawania łukowego metodą:

 • MIG/MAG z synergią
 • MIG/MAG z ustawieniami manualnymi
 • TIG LIFT - za pomocą specjalnego uchwytu z zaworkiem, zapalanie łuku odbywa się wtedy przez lekkie potarcie elektrody nietopliwej o spawany materiał
 • MMA - z wykorzystaniem topliwych elektrod otulonych rutylowych, zasadowych, kwaśnych
 • FLUX - spawanie drutami rdzeniowymi, drutem samo-osłonowym,

a także LUTOSPAWANIA BLACH OCYNKOWANYCH.

Spawarka MAGNUM MIG 209 ALU SYNERGIA stosowana jest do spawania:

✔️ stali niskostopowych

✔️ stali niskowęglowej

✔️ stali stopowych

✔️ stali wysokostopowych

✔️ aluminium i jego stopów

Urządzenie zostało zaprojektowane do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach samochodowych, ślusarskich, naprawczych, przemysłowych, fabrykach itp.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

➡️ Urządzenie wyposażone jest w zabezpieczenie przeciw przeciążeniu, co zwiększa jego niezawodność.

❄️ Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

Urządzenie MAGNUM MIG 209 ALU SYNERGIA posiada oprócz innych zalet, niespotykane w tej klasie urządzeń, synergiczne programy spawania aluminium oraz do lutospawania drutem CuSi3. Konstrukcja i oprogramowanie pozwala na uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, stopów miedzi i aluminium.

70283.jpg

☀️ SYNERGIA - to gotowy program, dzięki któremu na podstawie kilku wprowadzonych danych, ułatwia przygotowanie urządzenia do pracy w odpowiedni sposób.

Synergia jest dużym ułatwieniem dla majsterkowiczów, jak również dla profesjonalistów.

BUDOWA I PANEL STEROWANIA

Spawarka posiada bardzo prosty w obsłudze panel sterowania, Urządzenie wyposażono w  odpowiednie programy synergiczne do spawania różnych materiałów m.in.:

 • Fe - stale niestopowe niskostopowe,
 • Ss (CrNi) - stale nierdzewne i kwasoodporne,
 • AlMg - aluminium i stopy aluminium,
 • CuSi, CuAl - lutospawanie,
 • Flux - spawanie drutami rdzeniowymi, drutem samo-osłonowym
70284.jpg

REGULACJA INDUKCYJNOŚCI

Regulacja indukcyjności umożliwia optymalizację charakterystyki łuku w zależności od grubości spawanego elementu oraz metody i warunków spawania.

Funkcja przydatna jest podczas spawania metodą MIG/MAG cienkich elementów, zapobiegając ich przepaleniu oraz lutospawania elementów ocynkowanych.

Im cieńszy element spawany metodą MIG/MAG tym indukcyjność powinna być wyższa (miękki łuk - mniejsze wtopienie), dla elementów grubych odwrotnie (łuk twardy - większe wtopienie).

Standardowe, neutralne ustawienie indukcyjności mieści się na środku skali.

Zmiana wartości indukcyjności wpływa również na zmniejszenie ilości odprysków spawalniczych podczas spawania w osłonie CO2.

Optymalne ustawienie wartości indukcyjności zależy od kilku czynników i może różnić się od standardowych zaleceń, należy ją dobrać podczas prób spawania manipulując pokrętłem potencjometru.

DZIĘKI REGULACJI INDUKCYJNOŚCI SPAWARKA NADAJE SIĘ DO LUTOSPAWANIA

70285.jpg
70286.jpg

☀️ WSZECHSTRONNOŚĆ URZĄDZENIA ☀️

Migomat firmy MAGNUM jest urządzeniem o szerokim wachlarzu zastosowań, zaprojektowane, jako inwertorowe źródło prądu umożliwiające spawanie drutem topliwym w osłonie gazowej MIG/MAG lub FCAW drut samo-osłonowy (po zmianie biegunowości), spawanie elektrodą otulinową MMA, a także metodą TIG Lift

✔️ Spawanie MIG/MAG

Spawanie łukowe w osłonach gazowych jest jednym z najpowszechniej stosowanych procesów wytwarzania konstrukcji spawanych. Proces spawania półautomatycznego polega na stapianiu krawędzi spawanego przedmiotu i materiału elektrody topliwej ciepłem łuku elektrycznego jarzącego się między elektrodą w formie litego drutu, a spawanym detalem, w osłonie gazu obojętnego lub aktywnego.

✔️ Spawanie MMA

w metodzie MMA wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Pomiędzy końcem elektrody, a spawanym materiałem wytwarzany jest łuk elektryczny. Zajarzenie łuku powstaje przez dotknięcie końcem elektrody do materiału spawanego.

✔️ Spawanie TIG DC

W metodzie TIG (ang.: Tungsten Inert Gas) łuk elektryczny zajarza się w osłonie gazu obojętnego (argonu), między spawanym elementem a nietopliwą elektrodą, wykonaną z czystego wolframu lub wolframu z dodatkami. W trybie TIG DC Lift zajarzenie łuku następuje w chwili zetknięcia elektrody ze spawanym elementem. W trybie TIG DC prąd jest stały.

✔️ Spawanie Drutem samoosłonowym FCAW

Dzięki funkcji zmiany biegunowości jest możliwe spawanie bez gazu osłonowego, drutem samoosłonowym FCAW. Drut jest przeznaczony do ogólnych prac produkcyjnych, także w warunkach polowych, oraz do spawania konstrukcji, którym nie są stawiane wymagania odnośnie udarności. Natężenie prądu spawania DC(-).

Drut proszkowy samoosłonowy fi 0,8mm/1kg E71T-GS przeznaczony jest do spawania stali węglowych zwykłej i podwyższonej wytrzymałości nie przekraczającej 510 MPa.

Znajduje zastosowanie w prefabrykacji, budownictwie, produkcji zbiorników, sprzętu rolniczego itp. Używany zarówno przy produkcji jak i naprawach urządzeń.

70284.jpg

ZALETY I FUNKCJE SPAWARKI:

⭐TECHNOLOGIA INWERTOROWA IGBT- ang. Insulated Gate Bipolar Transistor - to  nowoczesna technologia oparta na tranzystorach bipolarnych z izolowaną bramką. Łączy w sobie łatwość sterowania tranzystorów polowych z wysokim napięciem przebicia i szybkością przełączania tranzystorów bipolarnych. Zastosowanie technologii IGBT ma wpływ na znaczne wydłużenie niezawodnej pracy urządzeń spawalniczych.

⭐ŁATWOŚĆ W UŻYTKOWANIU - spawarka jest wyposażona w prosty w obsłudze panel sterujący oraz wyświetlacz LCD, dzięki czemu może być użytkowana nawet przez amatorów.

⭐PRACA W PRZEMYŚLE - dzięki wysokiej jakości wykonania i wielofunkcyjności urządzenie może być stosowane w pracach profesjonalnych i przemysłowych.

⭐ EUROZŁĄCZE - pozwala na szybką zmianę uchwytu oraz umożliwia zmianę biegunowości do spawania drutem samoosłonowym.

70287.jpg

⭐ UKŁAD CHŁODZENIA WENTYLATOREM, co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.

⭐ ZABEZPIECZENIE PRZECIW PRZECIĄŻENIU, zapewnia niezawodność urządzenia.

⭐ LUTOSPAWANIE -  to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach pokrytych warstwą cynku. Opisywana metoda to proces spajania, w czasie którego dochodzi do stopienia lutu, a nie materiału, z którym pracujemy.

⭐ SYNERGIA - Dzięki znakomicie dobranemu algorytmowi programu synergicznego i cyfrowej kontroli procesu urządzenie to jest niezwykle łatwe w obsłudze i umożliwia osobom nawet bez doświadczenia spawalniczego wykonywać połączenia spawane.

70288.jpg

⭐ DWUTAKT 2T - wciśnięcie przycisku inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania i wypływ gazu

⭐ CZTEROTAKT 4T - wciśniecie i zwolnienie przycisku uchwytu inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, ponowne wciśnięcie i zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania i wypływ gazu.

⭐SPAWANIE PUNKTOWE SPOT - z możliwością ustawienia czasu spawania w punkcie. Funkcja umożliwiająca wykonywanie równych, punktowych spawów lub spawania punktowego cienkich blaszek z innymi elementami. Z metody tej korzysta się np. przy produkcji podwozi i karoserii samochodowych, ale także w przydomowym warsztacie.

70285.jpg

URZĄDZENIE WYPOSAŻONE JEST W FUNKCJE:

VRD - to system redukcji napięcia, którego zadaniem jest wyłączenie zasilania w ciągu kilku milisekund po skończeniu spawania. Funkcja ta odpowiada także za redukcję napięcia na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu.

DRUT TEST – funkcja umożliwiająca uruchomienie samego podajnika drutu bez załączenia źródła prądu i elektrozaworu (tę funkcję wykorzystujemy przy wprowadzaniu drutu elektrodowego do uchwytu spawalniczego).

✅ GAZ TEST – funkcja umożliwiająca załączenie samego elektrozaworu bez załączania źródła prądu i podajnika drutu (tę funkcję wykorzystujemy do ustalenia wartości przepływu gazu osłonowego i sprawdzenia drożności obwodu gazowego.

70283.jpg
70284.jpg

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

WYCHODZĄC NAPRZECIW KLIENTOM, BAZUJĄC NA NASZYM WIELOLETNIM DOŚWIADCZENIU, STWORZYLIŚMY  DLA PAŃSTWA PROFESJONALNE ZESTAWY, DZIĘKI KTÓRYM DOSTARCZAMY PAŃSTWU SPRZĘT GOTOWY DO UŻYTKU OD RAZU PO PODŁĄCZENIU DO PRĄDU.

⌚ OSZCZĘDZAJ SWÓJ CZAS ⌚

KUP W ZESTAWIE, A MY ZAJMIEMY SIĘ RESZTĄ!

DOŁĄCZ DO NAJLEPSZYCH - ROZPOCZNIJ Z NAMI SWOJĄ SPAWALNICZĄ PRZYGODĘ !

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

WYDAJNA PRACA DZIĘKI PROFESJONALNEMU PODAJNIKOWI DRUTU

Spawarka została wyposażona w profesjonalny podajnik drutu, który gwarantuje stabilność i ciągłość pracy urządzenia.

2-rolkowy podajnik umożliwia precyzyjny wysuw drutu spawalniczego wykluczając jego poślizg.

Podajnik posiada pokrętło szybkiej wymiany drutu jak i rolki podającej drut.

UCHWYT Z EURO ZŁĄCZEM

Spawarka posiada gniazdo EURO na przewód spawalniczy MIG. Gniazdo pozwala na szybką zmianę uchwytu w tym samym standardzie oraz co najważniejsze umożliwia zmianę biegunowości do spawania drutem samoosłonowym FLUX.

Serwis gwarancyjny realizowany jest w systemie door-to-door bez kosztów transportu po stronie użytkownika.

70288.jpg

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

ŹRÓDŁO PRĄDU ZOSTAŁO ZBUDOWANE W OPARCIU O TRANZYSTORY IGBT

IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor), które zapewniają minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

70287.jpg
70286.jpg

DANE TECHNICZNE:

PARAMETRY FIZYCZNE

 • Rozmiar szpuli drutu: 0,45 - 5 kg
 • Stopień ochrony: IP 21S
 • Waga urządzenia : 10 kg

PARAMETRY TECHNICZNE

 • Napięcie stanu jałowego: 60 V
 • Prąd spawania MIG/MAG: 40 - 200 [A]
 • Prąd spawania TIG Lift20 - 160 [A]
 • Prąd spawania MMA20 - 160 [A]
 • Sprawność: 60%
 • Stopnie regulacji prądu spawania: Bezstopniowo
 • Podajnik drutu: 2 ROLKOWY
 • Średnica drutu: 0,6/0,8/0,9/1,0 [mm]
 • Maksymalna średnica szpuli drutu: D200 [mm]
 • Chłodzenie: gazem

PARAMETRY ZASILANIA

 • Zabezpieczenie sieci zasilającej: 20A
 • Zasilanie: AC 230 V, 50 Hz

DODATKOWE FUNKCJE

 • SYNERGIA: TAK
 • LUTOSPAWANIE: TAK
 • REGULACJA PRĄDU: PŁYNNA
 • FUNKCJA 2T/4T: TAK
 • INDUKCYJNOŚĆ: TAK
 • FLUX: TAK
 • TIG Lift: TAK
 • VRD: TAK
70283.jpg
 • Spawarka inwertorowa MAGNUM MIG 209 ALU Synergia
 • Przewód spawalniczy MIG EURO MB15 - 3 m
 • Przewód elektrodowy MMA - 2 m
 • Przewód masowy -  2 m
 • Wąż do gazu
 • Opaski zaciskowe
 • Szczotko-młotek
 • Tarcza spawalnicza
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Karta gwarancyjna
70287.jpg

GALERIA PRODUKTU:

70285.jpg
70283.jpg
70287.jpg
70288.jpg
70284.jpg
Producent
Magnum
Napięcie zasilania [V]
230
Waga urządzenia [kg]
10
Metoda spawania
MIG
Max. prąd spawania [A]
200
Max. szpula drutu [kg]
5
Podajnik drutu
2-rolkowy

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie