Popularne kategorie
close
Gorące okazje narzędzia

Pneumatyka

Aktywne filtry

  • Nowy
  • Producent: Gudepol
  • Ciśnienie max [bar]: 12
  • Rozmiar przyłącza [cal]: 1/4
  • Rodzaj urządzenia: blok przygotowania powietrza
  • Wielkość przepływu [l/min]: 600
  • Dokładność filtracji [µm]: 32
  • Max. temperatura pracy [°C]: 50
189,05 zł

Pneumatyka

Co znajdziesz w dziale Pneumatyka? Bardzo wiele różnorodnych urządzeń, które działają dzięki sprężonemu powietrzu. Podstawowym z nich są kompresory, które są proste w obsłudze i wydajne. W ofercie mamy między innymi kompresory śrubowe, które są odpowiednie do użytku przemysłowego. W tej kategorii znajdują się również klucze udarowe pneumatyczne, które są do odkręcania oraz przykręcania nakrętek i śrub. Przydadzą się w warsztatach samochodowych.

Co jeszcze jest w kategorii Pneumatyka?

Poza wymienionymi wcześniej urządzeniami, warto jeszcze wspomnieć o pistolecie lakierniczym do malowania. Za jego pomocą można malować powierzchnie lakierami wodorozcieńczalnymi, akrylami podkładowymi, szpachlami natryskowymi, lakierami metalizowanymi oraz perłowymi. Z urządzeń pneumatycznych polecamy również pistolet natryskowy do tynku. Przyda się przy każdym większym remoncie. W dodatku można nim malować farbą emulsyjną, farbami klejowymi, do bielenia wapnem. Idealny do robienia tak zwanego baranka. Warto przejrzeć cały dział Pneumatyka!

Uniwersalna moc – narzędzia pneumatyczne

Niezależnie od tego, czy mowa o warsztacie samochodowym, zakładzie lakierniczym, czy placu budowy narzędzia pneumatyczne są często spotykanym widokiem. W porównaniu do urządzeń elektrycznych wyróżniają się znacznie większą mocą, niższą wagą, mniejszymi rozmiarami oraz prostą budową, co w dużym stopniu wpływa na komfort ich użytkowania. Kolejną zaletą narzędzi wykorzystujących sprężone powietrze jest brak zjawiska komutacji, które prowadzi do powstawania iskry wewnątrz urządzenia. Dzięki temu narzędzia pneumatyczne stwarzają o wiele mniejsze zagrożenie pożarowe, co jest wymogiem podczas pracy m.in. z instalacjami LPG oraz substancjami łatwopalnymi.

Wkrętaki, klucze udarowe oraz zapadkowe

Klucze i wkrętaki to najpopularniejsze rodzaje urządzeń wykorzystujących sprężone powietrze, które znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba przyłożyć wysoki moment obrotowy do gwintów oraz śrub. Klucze stanowią podstawowy element wyposażenia warsztatów samochodowych, a ich pomoc jest nieoceniona podczas montażu maszyn przemysłowych oraz pojazdów. Niska waga oraz poręczne rozmiary pozwalają nie tylko dotrzeć do trudno dostępnych miejsc, ale również zmniejszają zmęczenie pracownika. Dzięki mechanizmowi Twin Hammer narzędzia bez problemu poradzą sobie nawet z zapieczonymi śrubami oraz opornymi elementami.

Pistolety lakiernicze, aerografy oraz piaskarki

Urządzenia z tej kategorii – chociaż na pozór odmienne – łączy wysoka precyzja, zagwarantowana przez wysokie ciśnienie powietrza w instalacji oraz możliwość regulacji strumienia. Pistolety lakiernicze są niezastąpione nie tylko podczas malowania różnymi rodzajami farb (lakiery akrylowe, podkładowe, wodoprzepuszczalne, metalizowane), ale również przy nanoszeniu szpachli natryskowej. Takie możliwości czynią z narzędzi lakierniczych ważny element wyposażenia dla firm budowlanych oraz zakładów zajmujących się wytwarzaniem ogrodzeń lub mebli. Warto pamiętać, że nie można nanieść nowej warstwy farby na nieoczyszczoną powierzchnię. Aby zapewnić wysoką przyczepność lakieru lub szpachli należy gruntownie oczyścić przestrzeń z użyciem piaskarki. Z tego powodu te dwa narzędzia zazwyczaj występują w tandemie.

Wiertarki, szlifierki trzpieniowe, kątowe, mimośrodowe i liniałowe

Dla warsztatów pracujących z drewnem, metalem oraz tworzywami sztucznymi powyższe narzędzia stanowią niezbędny element wyposażenia. Zróżnicowany wybór szlifierek oraz wiertarek pneumatycznych pozwala wycinać i wygładzać otwory o dowolnym kształcie, co jest niezbędne w przypadku zakładów stolarskich, samochodowych, glazurniczych lub lakierniczych. Urządzenia na sprężone powietrze szczególnie dobrze sprawdzają się w przypadku obróbki twardych materiałów – takich jak pręty zbrojeniowe oraz płytki – gdy niezbędne jest przyłożenie wysokiej mocy, w celu zachowania wysokiej precyzji cięcia i gładkiego finiszu.

Maszyny do zadań specjalnych

Oprócz wymienionych powyżej przykładów, urządzenia pneumatyczne obejmują również wybór takerów, zszywaczy oraz pistoletów do mycia tapicerki, które pozwalają sprawnie wymienić lub zakonserwować tkaniny na meblach bądź wewnątrz samochodów. Z kolei smarownice, tynkownice, pistolety do pianki montażowej to bardziej wyspecjalizowane narzędzia, które znacznie ułatwiają konserwację maszyn oraz pracę w sektorze budowlanym. Pod względem wydajności pneumatyczna tynkownica znacznie przewyższa tradycyjne rozwiązania i zapewnia szybkie pokrycie dużych powierzchni z użyciem tynków maszynowych, tradycyjnych, cementowo-wapiennych, a także gotowych zapraw tynkarskich oraz gipsowych.

Kompresory

Urządzenia te stanowią niezbędny element w każdym warsztacie, który wykorzystuje narzędzia pneumatyczne. Kompresory dbają o sprężenie powietrza i utrzymanie wysokiego ciśnienia w instalacji, co ma bezpośredni wpływ na działanie aktualnie podpiętego narzędzia. Spadek ciśnienia oznacza zmniejszenie obrotów tarczy lub wiertła bądź drastyczne obniżenie jakości natrysku. Z tego powodu podczas wyboru kompresora warto upewnić się, że jest w stanie zagwarantować on ciśnienie odpowiednie do potrzeb naszych narzędzi.

Oleje, gwinty, zawory, przewody oraz armatura

Chociaż narzędzia pneumatyczne są znacznie mniej skomplikowane niż ich elektryczne odpowiedniki, nie oznacza to, że nie wymagają one konserwacji. Wysokiej jakości olej zmniejsza tarcie oraz umożliwia gładkie działanie wszystkich elementów ruchomych. Co więcej, płyny smarujące konserwują powierzchnie metalowe i chronią je przed powstawaniem korozji, dodatkowo zwiększając żywotność urządzeń. Ze względu na rolę, jaką odgrywa utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w instalacjach pneumatycznych, niezbędne jest zastosowanie wysokiej jakości elementów złącznych (wtyki, szybkozłącza, mufy redukcyjne, rozgałęziacze), które zapewnią szczelność oraz możliwość podłączenia zróżnicowanych przewodów i narzędzi bez utraty osiągów.

 

Na naszym blogu