Popularne kategorie
close
Gorące okazje narzędzia

Narzędzia pomiarowe

Aktywne filtry

Narzędzia pomiarowe

Narzędzia pomiarowe są szczególnie ważne przy wykonywaniu prac, które wymagają dokładności co do milimetra. Jeżeli czeka Cię taka praca, to warto przejrzeć ten dział, w którym znajdziesz najwyżej jakości narzędzia pomiarowe. Za ich pomocą szybko i dokładnie skontrolujesz długość wszystkich potrzebnych przy wykonywaniu danej pracy elementów. W tym dziale znajdziesz między innymi: niwelatory, poziomnice i dalmierze.

Narzędzia pomiarowe- lepsza suwmiarka, czy miernik elektryczny?

Wszystko zależy od tego, jaką pracę masz do wykonania. Popularne i bardzo proste suwmiarki sprawdzą się przy obróbce metali, obróbce drzewa i jubilerstwie. Są tanie, poręczne i każdy umie z nich korzystać. Natomiast mierniki elektryczne są już bardziej rozbudowanymi narzędziami pomiarowymi. Mogą mieć wyświetlacz LCD i służą do wykrywania kabli pod napięciem. Można nimi mierzyć też prąd zmienny i temperaturę. Niezależnie od tego, jakiego urządzenia do mierzenia szukasz, to z pewnością znajdziesz je w naszej ofercie. Zapraszamy!

Profesjonalne narzędzia pomiarowe

Zarówno w małym warsztacie, jak i na wielkim placu budowy potrzebne są precyzyjne narzędzia pomiarowe. Jakość wykonywanych prac zależy od ich dokładności. Z tego względu warto zainwestować w sprzęt, na którego pomiarach można w pełni polegać. W naszej ofercie znajdziesz całą gamę produktów, które dobrze sprawdzą się w każdych warunkach.

Niwelator laserowy - przyrząd dla profesjonalistów

Dobry fachowiec wie, że nic tak nie ułatwia pracy, jak dobrze dobrane narzędzia. Jednym z takich sprzętów jest laser krzyżowy, który ułatwia wykonywanie prac remontowo-budowlanych. Za jego pomocą możesz wyznaczyć pion i poziom oraz kąt prosty, a w przypadku bardziej zaawansowanych urządzeń również zmierzyć odległość. W naszej ofercie dostępne są niwelatory laserowe o następujących barwach:

  • laser czerwony,
  • laser zielony,
  • laser niebieski.

Czym różnią się od siebie? Laser krzyżowy czerwony to najtańszy ze wszystkich laserów czy niwelatorów laserowych. Czerwona dioda, która jest sercem tego lasera, jest najtańsza w produkcji, ale posiada pewne ograniczenia. Czerwona barwa wiązki laserowej jest dla ludzkiego oka najmniej widoczna. Z tego względu zasięg tego lasera ograniczony jest do 10 metrów, a ostre światło słoneczne może dodatkowo zmniejszyć jego widoczność.

Rozwiązaniem tego problemu są detektory laserowe, które wykrywają czerwoną wiązkę lasera, dzięki czemu możliwa jest praca z niwelatorem laserowym o czerwonej barwie wiązki na znacznie większych odległościach wynoszących do 50 metrów w poziomie lub 35 metrów w pionie. Plusem czerwonych laserów jest niskie zużycie prądu, przez co mogą dłużej pracować na jednej baterii czy jednym ładowaniu akumulatora.

Laser krzyżowy zielony jest bardziej widoczny, co przekłada się na większy zasięg takiego urządzenia, wynoszący nawet 60 metrów. Wynika to z tego, że długość fali lasera jest najdłuższa przy barwie zielonej. Dodatkowo ludzkie oko jest najbardziej wyczulone na kolor zielony. Jednak proces produkcji oraz zastosowana optyka jest zupełnie inna w porównaniu do czerwonego lasera, z czym wiąże się wyższa cena zielonych niwelatorów laserowych.

Od niedawna możesz kupić też laser krzyżowy niebieski. Widzialność niebieskiej wiązki lasera jest porównywalna z wiązką zieloną. Zaletą niebieskiego lasera jest lepsza widoczność w nasłonecznionych miejscach. Jego wiązka nie rozprasza się tak bardzo, dzięki czemu charakteryzuje się większą przejrzystością i klarownością.

Przyrządy pomiarowe do warsztatu - miarka zwijana i suwmiarka

Narzędziem, które przyda się w każdym warsztacie, jest suwmiarka. Pozwala na zmierzenie grubości, głębokości, szerokości wewnętrznej oraz zewnętrznej, a także rozstawu elementów danego przedmiotu z dokładnością nawet do 0,02 milimetra. Najczęściej spotykane suwmiarki to:

  • suwmiarka noniuszowa,
  • suwmiarka zegarowa,
  • suwmiarka elektroniczna.

Do pomiarów większych elementów lepiej sprawdzi się miara zwijana lub metrówka. Ta ostatnia cieszy się dużą popularnością wśród stolarzy. Może być wykonana z drewna lub tworzywa sztucznego i składa się z kilku rozkładanych elementów połączonych ze sobą skuwkami. Jej ograniczeniem jest niewielka długość, która zazwyczaj wynosi od 1 do 3 metrów.

Z tego względu najbardziej rozpowszechnione są miary zwijane. Ich zaletą jest uniwersalność. Bez względu na to czy chcesz zmierzyć 5 centymetrów, czy 4 metry, to możesz zrobić to tą samą miarką. Poręczne miarki występują w długościach od 3 do 10 metrów i łatwo mieszczą się w dłoni czy w kieszeni od spodni. Posiadają też praktyczny zaczep na pasek, dzięki czemu taka miara może być zawsze pod ręką.

Do mierzenia większych odległości dobrze sprawdzi się taśma miernicza. Jest to też rodzaj miary zwijanej, ale o większej długości wynoszącej od 10 do 50 metrów. Zwijana taśma może być wykonana ze stali lub z tworzywa sztucznego, którego zaletą jest niewielka waga. Zarówno miara z tworzywa sztucznego, jak i stalowa taśma miernicza zakończone są metalowym oczkiem, które znacznie ułatwia pomiary.

Kątownik - sprawdź szybko, czy kąt jest prosty

Kątowniki są używane przez stolarzy i budowlańców. Znajdują też zastosowanie w spawalnictwie. Za pomocą kątownika szybko wyznaczysz kąt prosty. Niektóre modele działają też jako kątomierz nastawny, dzięki czemu możesz sprawdzić również inne kąty z dokładnością do 1 stopnia. Kątowniki najczęściej posiadają też miarkę w centymetrach lub w calach, co ułatwia dokładne pomiary. Dla spawaczy przeznaczone są kątowniki magnetyczne, które pomagają umocować spawane elementy.

Poziomica - wyznacz pion i trzymaj poziom

Narzędzie pomocne przy każdym remoncie czy budowie to poziomica znana też jako poziomnica lub waserwaga. Pozwala szybko sprawdzić, czy wykonana praca mieści się w wyznaczonych normach. Poziomice występują w różnych rozmiarach, począwszy od małych poziomnic kieszonkowych, aż po łaty długości 2 lub nawet 3 metrów.

Na naszym blogu