• Nowy
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Wycinarka plazmowa gazowa do metalu CNC VolCut L

Możemy wysłać już dzisiaj!
Ilość :
138 744,00 zł

112 800,00 zł netto

Sprawdź ratę Sprawdź ratę Credit Agricole

WYCINARKA PLAZMOWO-GAZOWA CNC DO METALU ZE ZDALNYM STEROWANIEM

Model: KT7-VolCut-L

Przedmiotem oferty jest wycinarka plazmowo-gazowa marki Kt7 CNC. Dzięki wycinarce CNC (z ang. Computerized Numerical Control) z łatwością wytniemy różne kształty w blachach za pomocą łuku plazmowego. Aby rozpocząć pracę, wystarczy wgrać odpowiedni program, kształt bądź kształty, a cały proces ciecia rozpocznie się automatycznie, również wysokość palnika dostosowuje się w sposób nie wymagający ingerencji. Cięcie plazmą polega na topieniu materiału a następnie wydmuchiwaniu materiału  za pomocą strumienia plazmowego. Wycinarka to doskonałe rozwiązanie dla branży konstrukcyjnej, przemysłowej, blacharskiej, reklamowej czy stolarskiej.

58156212ec58e024dc30a3b19db9a323.jpg

Marka Światowej Rangi

Marka Kt7 CNC to polski producent maszyn CNC, isniejąca na rynku już ponad 15 lat. To niezaprzeczalnie jeden z wiodących producentów wypalarek i wycinarek plazmowych na polskim rynku z szeroko rozwiniętą działalnością międzynarodową. Produkty charakteryzują się powtarzalnością i wysoką jakością. Polska produkcja doceniana jest nie tylko w Europie, ale również na całym świecie, w tym w Rosji, Indiach, Azji czy krajach arabskich. Ich wysoką jakość, niezawodność i ergonomiczność potwierdzają certyfikaty zgodnosci ISO PN-EN ISO 9001:2015 oraz TUV i Dekra. Tym co wyróżnia markę jest również okres gwarancyjny. Regularne serwisowanie maszyn pozwala wydłużyć czas gwarancji nawet do 10 lat.

Trwała konstrukcja

Całość wykonana z trwałych i solidnych komponentów. Wycinarka posiada ocynkowaną konstrukcję. Osie maszyny posiadają prowadnice kulowe, które ułatwiają nakładanie materiału. Co więcej osi X i Y wyposażone są w system smarownic, który zwiększa ich żywotność, konserwuje i usprawnia pracę.

58156212ec58e024dc30a3b19db9a323.jpg

Stół wodny

Wycinarka wyposażona jest w stół wodny, który pochłania zanieczyszenia, dzięki czemu nie musimy dodatkowo inwestować w często drogie systemy wentylacyjne. Dodatkowo podczas pracy uzyskujemy lepszą powierzchnię cięcia i unikamy niechcianych odkształceń. Stół pozwala nam pracować ze wszystkimi rozmiarami blach do 57mm grubości. Zwiększona nośność stołu oraz możliwość wydłużenia belki roboczej pozwala nam osiągnąć wysokie prędkości.

2530ec055977357fd09885d53236be34.jpg

Cięcie za pomocą plazmy oraz tlenu

Za pomocą wytworzonego łuku elektrycznego i elektrody umieszczonej w palniku uzyskujemy łuk plazmowy w dyszy. Rozmiar dyszy uzależniony jest od natężenia prądu.

 W dyszy następuje zajarzenie łuku a w jonizatorze powstają impulsy o wysokim napięciu. Otrzymany łuk plazmowy pozwala nam na cięcie materiałów, które przewodzą prąd elektryczny m.in. stali wysokostopowej oraz konstrukcyjnej a także metali nieżelaznych.

Cięcie tlenem pozwala na pracę z materiałem o dużej grubości. Mieszanka gazowa pozwala na pracę z metalem żelaznym, stopem nieżelaznym oraz wszystkimi rodzajami stali.

09029b0110411092bfb16703f5084f48.jpg

Programowanie CAD/CAM

W swojej pracy wycinarka wykorzystuje programowanie CAD/CAM. Może pracować na gotowych projektach, które wgramy do systemu, ale również na autorskich rozwiązaniach firmy KT7. Po wcześniejszym zaprojektowaniu modelu w programie CAD, przechodzimy do jego realizacji w systemie CAM. Kiedy mamy już zaprogramowaną maszynę, która przeszła odpowiednie testy, możemy mieć pewność, że urządzenie będzie wykonywało precyzyjne cięcia z wysoką powtarzalnością i bezbłędnie. 

58156212ec58e024dc30a3b19db9a323.jpg

Funkcje Wycinarki:

  • LSCG - Leveling System Chamfering Gates - automatyczne wyrównywanie pozycji blachy
  • Water Dust Absorber - zastosowanie wody podczas cięcia pozwala zmiejszyć ilość zanieczyszeń wydostających się na zewnątrz
  • Kontroler THC - kontroler wysokości palnika, po wykryciu zmian napięcia, które generuje plazma, kontroler automatycznie dopasowuje wysokość palnika nad ciętym materiałem
  • DR - Dynamic Referencing - dynamiczne wkazywanie punktu 0,00
  • TSC - Torch Sensor Control - system podwójnego bazowania
  • RBE - Rotary Basing Edge - innowacyjne bazowanie do blachy
  • Stop&Go - pozwala przeprowadzić proces palenia, łatwego startu i palenia ręcznego
  • Quick Start - umożliwia nam szybkie rozpoczęcie pracy, nawet po 1 min od włączenia maszyny
a17b754c80b135b6382488d32d6adc44.jpg

Panel sterowania

Wycinarka wyposażona jest w intuicyjny panel sterowania, dzięki któremu łatwo możemy kontrolować procesy cięcia.

Apliacja CUTAPP

Wielką zaletą wycinarki jest możliwość zdalnego sterowania urządzeniem. Po uprzednim pobraniu aplikacji CutApp na dowolne urządzenie mobilne, możemy z łatwością sterować praktycznie wszystkimi procesami oraz wprowadzać korekty na bieżąco. Jest to nie tylko wygodne, co bezpieczne, bo w każdej chwili możemy zatrzymać pracę maszyny.

bec7f6ef13198306e9de48c139a2e011.jpg

Zastosowanie

Wycinarka plazmowa CNC posiada szereg praktycznych zastosowań w różnych działach gospodarki. Wykorzystywana jest w szeroko rozumianym przemyśle, ale również w medycynie, elektronice, lotnictwie i motoryzacji.

Wśród najczęściej występujących zastosowań wyróżniamy:

  • cięcie blach, rur, siatek
  • spawanie i gięcie płyt
  • wiercenie otworów
  • produkcja przekładni, sworzni i osi w motoryzacji
  • produkcja obudów i płyt drukowanych
  • produkcja implantów, ortez, narzędzi chirurgicznych
  • grawerowanie w drewnie
1a3febf46e3ba8c1a8be6440f777501c.jpg

Dane Techniczne:

System tnący: Plazma

Wyświetlacz LCD: TAK 20''

Zdalne sterowanie: TAK

System poziomujący: 8-punktowy

Oprogramopwanie CAD/CAM: TAK

Ocynkowana konstrukcja: TAK

Funkcja szybkiego startu: TAK

Liczba portów USB: 2

Materiał wanny: stal nierdzewna

Klawiatura: metalowa

Grubość ciętego materiału: 1-57 mm

Nośność stołu: 6000 kg

Ilość wody: 500 l

Prędkość przejazdu: 18000 mm/min

Wymiary pola roboczego: 1500 x 3000 mm

Wymiary całkowite: 2190 x 3880 x 1450 mm

Waga: 1320 kg

58156212ec58e024dc30a3b19db9a323.jpg

Standardowe wycinarki dostępne są od ręki, w pozostałych wypadkach czas oczekiwania wynosi do 8 tygodni.

FAQ:

  • Jaki kompresor wykorzystuje wycinarka?

Z wycinarką współpracuje kompresor śrubowy 10bar o pojemności 500L i wydajności 700l/min.

  • Jaki agregat wykorzystuje wycinarka?

Wycinarka plazmowa wykorzystuje dowolne źródło plazmowe przystosowane do współpracy z maszynami CNC. Grubość materiału oraz jakość krawędzi uzależniona będzie od typu i amperażu źródła

  • Czym charakteryzuje się stół wodny?

Stół wodny to przede wszystkim doskonały sposób na pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń powstałych podczas pracy. Zastosowanie cięcia w lustrze wody pozwala na osiągnięcie dokładniejszych cięć oraz uniknięcie zniekształceń. Główną zaletą stołu wodnego jest to, że pozwala zaoszczędzić na filtrowentylacji. Za pomocą wody pozbywamy się zanieczyszczeń i nie musimy inwestować w dodatkowy system wentylacyjny, który zazwyczaj jest dość kosztowny. Co więcej pracując w ten sposób ograniczamy hałas co jest ważne ze względów zdrowotnych oraz uzyskamy lepszą powierzchnię cięcia.

  • Jak często trzeba serwisować przecinarkę?

Serwis przecinarki powinien odbywać się co 12 miesiecy lub 500 roboczogodzin. W przypadku zachowania tych serwisów gwarancja na maszynę jest przedłużana do 10 lat.

  • Jak szybko pracuje wycinarka?

Wycinarka pracuje z prędkością 25000 mm/min.

  • W jakich materiałach można wykonywać cięcia?

Speed2 L pozwala na pracę w materiałach przewodzących prąd elektryczny. Są to m.in. stal czarna, stal nierdzewna, aluminium, żeliwo, staliwo, hardox oraz drewno.

  • Co to jest CAD i CAM?

CAD (z ang. Computer Aided Drawing) to projektowanie techniczne wspomagane komputerowo, które pomaga w tworzeniu prototypów i modeli maszyn. Za pomocą tego oprogramowania możemy przygotować rysunki techniczne oraz dokumentację.

CAM (z ang. Computer Aided Manufacturing) odpowiada za integrację fazy projektowania z fazą wytwarzania. Pozwala również tworzyć dokumentację techniczną.

  • Jak uruchomić urządzenie?

By uruchomić urządzenie wystarczy podłączyć wtyczkę do żródła zasilania i napełnić stół wodą.

  • Czy do uruchomienia urządzenia potrzebny jest specjalista?

Przed uruchomieniem maszyny otrzymują Państwo pełne szkolenie wdrożeniowe. Po odbyciu szkolenia każdy może obsługiwać maszynę. Dodatkowo jeśli napotkają Państwo na jakiś problem, podczas trwania gwarancji lub po jej upływie, serwis firmy pozostaje do pełnej dyspozycji.

  • Czy podczas pracy z wycinarką niezbędny jest sprzęt ochrony osobistej, np. okulary czy rękawice?

Do pracy z plazmą zaleca się stosowanie sprzętu ochrony osobistej w tym przyłbicy lub kaptura, specjalne rękawice, buty z metalowymi sprzączkami i stalowym podnoskiem.

  • Co to jest plazma i czym się charakteryzuje?

Plazma to produkt powstały podczas jonizowania gazu w wysokiej temperaturze. W ten sposób uzyskuje odpowiednie właściwości, które pozwalają na wykorzystanie jej do cięcia głównie dlatego, że dobrze przewodzi prąd elektryczny.

Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi przecinarkami plazmowymi dostępnymi w naszej ofercie.

Nośność [kg]
6000
Max grubość cięcia [mm]
57
Ilość wody [L]
500
Prędkość przejazdu [mm/min]
18000

Na naszym blogu