- Nowy
- Polecany
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left
Marka: ESAB | Metody spawania: MMA, TIG DC | Zasilanie: 230V | Prąd spawania: 180A | Sprawność: 20%
Pozostałe akcesoria potrzebne do pełnego eksploatowania spawarki takie jak:
To wydajne i łatwe w obsłudze urządzenie klasy podstawowej do spawania metodą TIG DC z zajarzaniem HF. Urządzenia zawierają w sobie DNA marki ESAB, co oznacza połączenie dużej wytrzymałości z wyjątkowo kompaktową konstrukcją.
Lekka ergonomiczna rękojeść, pasek do przenoszenia oraz długie przedłużacze to cechy, które sprawiają, że model Rogue ET idealnie nadaje się do bardzo wielu zastosowań. We wszystkich wariantach urządzenie przystosowane jest do zasilania za pomocą agregatów prądotwórczych o mocy >7kW.
Urządzenie Rogue ET zapewnia doskonałą charakterystykę łuku zarówno w metodzie TIG, jak i metodzie MMA. W przypadku spawania metodą TIG istnieje możliwość regulacji wielu zaawansowanych parametrów, takich jak: przedwypływ gazu, prąd początkowy, czas narastania, czas opadania, prąd końcowy i powypływ.
Wszystkie funkcje mogą być ustawiane dla trybu dwu-lub czterotaktowego. W przypadku spawania metodą MMA użytkownik ma możliwość dostosowania parametrów funkcji Hot Start lub Arc Force do swoich preferencji lub zastosowania.
Wszystkie wymagane regulacje można przeprowadzić błyskawicznie za pomocą prostego i intuicyjnego interfejsu użytkownika.
Moduł PFC (Power Factor Correction) - umożliwia znaczne zmniejszanie strat w liniach przemysłowych.
IP określa stopień, w jakim urządzenie jest odporne na przedostawanie się do wewnątrz zanieczyszczeń stałych i wodnych. IP 23S oznacza, że urządzenie jest przystosowane do pracy w pomieszczeniach zamkniętych lub na placu budowy.
Cykl pracy bazuje na okresie 10-minutowym. Cykl pracy 20% oznacza, że po 2 minutach pracy urządzenia jest wymagana 8-minutowa przerwa. Cykl pracy 100% oznacza, że urządzenie może pracować w sposób ciągły, bez przerw.
Metoda, w której wykorzystywana jest elektroda otulona, składająca się z metalowego rdzenia pokrytego otuliną. Urządzenie umożliwia spawanie wszystkimi rodzajami elektrod, np. zasadowymi, celulozowymi, rutylowymi, czy kwaśnymi.
Zwiększanie lub zmniejszanie długości łuku spawalniczego w zależności od odległości elektrody od spawanego materiału. Umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Skracaniu długości łuku towarzyszy wzrost prądu spawania, co powoduje stabilizowanie łuku.
Funkcja ma na celu zapobieganie przyklejenia elektrody do materiału i jest dużym ułatwieniem podczas zajarzania łuku. Działa w momencie zajarzenia łuku, powodując chwilowe podwyższenie prądu spawania ponad wartość ustawioną przez spawacza.
2T - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu powoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku. Spawanie prowadzone jest z wciśniętym przyciskiem.
4T - wciśnięcie przycisku w rękojeści uchwytu spowoduje włączenie jonizatora i zajarzenie łuku wtedy należy zwolnić przycisk i prowadzić spawanie ze zwolnionym przyciskiem. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje zakończenie spawania
Czas od wciśnięcia przycisku w rękojeści uchwytu i otwarcia zaworu gazowego do momentu zajarzenia łuku. Zwykle powinien być dłuższy niż 0,5 s, aby dostarczyć gaz osłonowy do wylotu dyszy palnika w celu osłonięcia miejsca rozpoczęcia spawania oraz elektrody wolframowej.
Czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego przed powietrzem oraz w celu studzenia elektrody wolframowej. Zbyt krótki czas powypływu może skutkować utlenianiem spoiny.
Czas narastania prądu spawania od prądu początkowego do ustawionej wartości prądu spawania.
Czas opadania prądu spawania od wartości ustawionej do zera lub wartości prądu krateru.
Prąd pojawiający się w obwodzie po wciśnięciu przycisku w rękojeści uchwytu. Im wyższy prąd początkowy, tym łatwiej zajarzyć łuk.
Jednak podczas spawania cienkich blach zbyt wysoka wartość prądu początkowego może prowadzić do upalania blachy. W niektórych trybach spawania prąd nie rośnie w celu podgrzania spawanego elementu.
Prosty w obsłudze panel sterowania umożliwia precyzyjną i płynną regulację parametrów. Cyfrowy wyświetlacz wskazuje rzeczywisty prąd w trakcie spawania.
Zajarzenie łuku elektrycznego następuje bez kontaktu pomiędzy elektrodą wolframową a spawanym przedmiotem, za pomocą iskry wytworzonej przez urządzenie o wysokiej częstotliwości.
Niewielkie wymiary i lekka konstrukcja sprawiają, że urządzenie można z łatwością zabrać w dowolne miejsce pracy. Urządzenia wyposażone są w mocny uchwyt który ułatwiają przenoszenie.
Urządzenie posiada układ chłodzenia wentylatorem co zdecydowanie zwiększa jego wydajność.
Polecane produkty
Na naszym blogu
Za oknem pierwszy śnieg, a temperatury już nie są tak przyjemne, jak pod koniec października. Do tego te ceny za ogrzewanie… trudno nie myśleć o ...
Mnogość urządzeń spawalniczych i skrajność ich parametrów dostępnych na rynku może przytłoczyć kupującego, szczególnie amatora, który chce kupić ...
Agregaty, obecnie chyba najbardziej pożądany towar na rynku. Jak wybrać ten, który jest dla nas najbardziej odpowiedni?