Jaką nagrzewnicę wybrać?

Jaką nagrzewnicę wybrać?

No i stało się, mamy drugą połowę listopada, a zima nie pierwszy raz zaskoczyła. Chyba nie tylko kierowców. Za oknem pierwszy śnieg, a temperatury już nie są tak przyjemne, jak pod koniec października. Do tego te ceny za ogrzewanie… Trudno więc nie myśleć o zakupie nagrzewnicy.

Nagrzewnice elektryczne - gdzie sprawdzą się najlepiej?

Zacznijmy może od nagrzewnic elektrycznych. Dla kogo „farelka” jest odpowiednim wyborem?

Dla kogoś, kto pracuje w biurze, na małej powierzchni, chce dogrzać się w domu, czy też dla kogoś, kto chce trochę „podkręcić atmosferę”. Nasza oferta przewiduje 2 modele z takim rozwiązaniem o mocach 2 kW - TB-901 oraz 3 kW - TB-902. Jest to banalne w obsłudze urządzenie, którego możemy użyć wszędzie tam, gdzie jest prąd w gniazdku. Urządzenia te wsparte są systemami bezpieczeństwa, tak by zapewnić bezpieczną pracę urządzenia. Jednym z zabezpieczeń jest „stopka” u dołu nagrzewnicy, odpowiadająca za odłączenie grzałki urządzenia, gdy ta się przewróci. Gdy produkt zaś stoi stabilnie, urządzenie działa. Kolejnym zabezpieczeniem jest zarządzanie grzałką. W wypadku uzyskania temperatury, w pomieszczeniu lub nagrzania samej grzałki, urządzenie może dalej pracować w celu wychłodzenia grzałki lub po prostu zaniechać pracę. Gdy temperatura w pomieszczeniu spadnie lub grzałka ostygnie do bezpiecznej temperatury, urządzenie załączy się ponownie samo.

Kiedy użyć nagrzewnicy gazowej i olejowej?

Nie zawsze tak małe rozwiązanie nam wystarczy. Tu z pomocą nadciągają nagrzewnice gazowe oraz olejowe.

Jak wspomniałem, nagrzewnice z tych grup zapewnią nam możliwość ogrzania większej powierzchni niż nagrzewnice elektryczne. Jak duża będzie to powierzchnia zależy od wielu czynników, takich jak wysokość czy współczynnik izolacji cieplnej. W uproszczeniu jest to około 0,04 kW na metr sześcienny. Dla przykładu 20 kW przy 200 m² dla wysokości 2,5 m. Proszę pamiętać, że jest to uproszczenie, ale daje nam już jakiś punkt odniesienia. Dzięki temu produkty doskonale sprawdzają się na budowach oraz w warsztatach, garażach, magazynach czy halach produkcyjnych.

Trzeba pamiętać, że urządzenia wymagają odpowiedniej wymiany powietrza, dlatego powinno być użytkowane wyłącznie na świeżym powietrzu lub w dobrze wentylowanych pomieszczeniach o zapewnionej ciągłej wymianie powietrza.

Ogrzanie pomieszczenia - jakie modele urządzenia wybrać?

Nasza oferta przewiduje dwa produkty z grupy nagrzewnic gazowych. Są to modele TB-911 o mocy 15 kW oraz TB-912 o mocy 30 kW. Ważnym parametrem dla tych urządzeń są wskaźniki zużywanego gazu. Nasze urządzenia mają współczynnik 0,07 kg/h na 1 kW mocy, czyli odpowiednio TB-911 zużywa 1,09 kg, a TB-912 2,18 kg na godzinę pracy. 

Nasza oferta obejmuje również jedną nagrzewnicę olejową o mocy 30kW o symbolu TB-921. Jest to bardzo wydajny model ze spalaniem rzędu 2,4 kg/h oleju napędowego. To naprawdę dobry wynik w stosunku podobnym modeli dostępnych na rynku. Ponadto posiada termostat do zarządzania pracą urządzenia.

W artykule odniosłem się jedynie do nagrzewnic naszej firmy, ale oczywiście posiadamy też w ofercie urządzenia innych marek. Bardzo dbamy o jak najwyższy stosunek jakości do ceny w momencie produkcji naszych produktów. Stąd też moje skupienie właśnie na tych produktach. Są dobre jakościowo, żywotne, estetycznie wykonane i co najważniejsze z dobrymi parametrami zużycia surowców napędowych. Parametry też są prawdziwe, co daje szansę kupującemu właściwie dobrać produkt do jego potrzeb. Oczywiście posiadamy szerszą ofertę.

Mam nadzieje, że artykuł ten pomógł w doborze odpowiedniego urządzenia.

Trzymajcie się ciepło. ;)