• Nowy
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW

Dostępny

21Osób kupiło ten produkt

Zamów dzisiaj, wyślemy w poniedziałek!
Sprawdź koszty wysyłki
recenzje(0)

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 6,5KW

Model: TB9000

Przedmiotem oferty jest agregat prądotwórczy marki TOOLBOX o mocy znamionowej 6,5KW zasilany silnikiem o mocy 15KM. Agregat został wykonany z bardzo solidnych materiałów, pozwalających mu na długoletnią pracę. Posiada stalową obudowę i jest odporny na trudne warunki. Generator przeznaczony jako awaryjne źródło zasilania o napięciu 230V w przypadku zaniku napięcia w sieci, które pozwala wytwarzać energię elektryczną w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz. Idealnie sprawdzi się w gospodarstwach domowych, na działkach, kampingach czy obszarach na których odbywają się prace remontowo-budowlane.

Wielofunkcyjny panel przedni

Niezawodny i prosty w obsłudze agregat jednofazowy umożliwia zasilanie odbiorników o napięciu 230V. Urządzenie napędzane jest czterosuwowym silnikiem spalinowym o pojemności 210cm3 i 15 KM mocy! Agregat posiada dwa wejścia klasyczne na 230V, dające nam stałą moc na poziomie 6,0KW. Maksymalna moc znamionowa wynosi 6,5KW. Dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy bezpiecznik antyprzepięciowy oraz gumowe nóżki, które mają za zadanie stabilizować położenie oraz tłumić drgania. Na panelu sterowania znajdują się wskaźniki, które pozwalają kontrolować parametry napięcia wyjściowego, a także alarmują o niskim poziomie oleju.

Miedziane uzwojenie

Agregat posiada miedzianą prądnicę! Stojan miedziany jest znacznie trwalszy od swoich aluminiowych konkurentów. Miedziane uzwojenie przewodzi do 60% więcej ciepła. Prądnica jest odporna na przegrzanie, dzięki czemu agregat może pracować wiele godzin. Miedź zapewnia mniejsze straty energii, co czyni ją bardziej energooszczędną. Większość agregatów dostępnych na rynku w tej klasie cenowej posiada prądnicę aluminiową.

WYBÓR AGREGATU DO DOMU NA CZAS AWARII ZASILANIA

Kiedy jednofazowy, a kiedy trzyfazowy?

Z racji urządzeń, jakie znajdują się w każdym domku jednorodzinnym tj. pralka, lodówka, telewizor czy komputer najbardziej odpowiednimi i dedykowanymi agregatami prądotwórczymi będą urządzenia o mocy ciągłej od 2,5 kW i więcej. Istotne jest, aby agregat posiadał wbudowany system AVR czyli elektroniczny system stabilizacji napięcia, ponieważ większość urządzeń posiada tzw. miękką elektronikę, a system AVR chroni te urządzenia przed przepięciem i uszkodzeniem.

Kolejnym dylematem przed, którym staje klient w momencie zakupu agregatu jest kwestia czy zakupić agregat 1 czy 3 fazowy? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli planujesz podłączać tylko urządzenia jednofazowe i nie masz możliwości odłączenia prądu z sieci i wpięcia agregatu do gniazda siłowego w przyłączu domowym, to lepszym wyborem będzie agregat jednofazowy, z racji, iż 100% mocy będzie dostępne na gniazdku 230V. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie większości urządzeń i sprzętów gospodarstwa domowego zasilanych na 230V i nie uszkodzimy tych urządzeń, ponieważ agregat będzie dobrany prawidłowo.

Z kolei jeżeli w domu posiadamy przyłącze siłowe, które pozwoli nam na wpięcie agregatu prądotwórczego w całość instalacji domowej to lepszym wyborem będzie zakup agregatu 3 fazowego. Plusem i ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż 100% mocy będzie przekazywane z agregatu bezpośrednio do instalacji elektrycznej w całym domu.

W przypadku takiego urządzenia ważne jest, aby z gniazdek 230V nie pobierać mocy większej niż 1 kW, ponieważ w dłuższej perspektywie mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia agregatu. Jeżeli nie posiadasz wyżej wspomnianego przyłącza to zdecydowanie lepszym wyborem będzie zakup agregatu 1 fazowego.

W większości przypadków jeżeli użytkownik stosuje się do odpowiednich zasad użytkowania tj. regularnie zmienia olej i pilnuje jego stanu, nie przeciąża go, stosuje właściwe i odpowiedniej jakości paliwo oraz odpowiednio dobierze agregat do zasilania w domu to tak naprawdę będzie mógł się cieszyć sprawnym i działającym urządzeniem przez wiele lat.

Bardzo złym podejściem jest kierowanie się zasadą ,,lepiej coś mieć niż nie mieć” dotyczy to przede wszystkim wyboru i zakupu agregatów 3 fazowych. Klienci bardzo często decydują się tą zasadą i podejmują taką decyzję, która w dłuższej perspektywie okazuje się zgubna w skutkach, ponieważ prędzej czy później doprowadzi to do awarii urządzenia. Warto pamiętać o tym, że jeżeli nie mamy w domu przyłącza do instalacji siłowej to lepszym wyborem będzie agregat 1 fazowy, ponieważ będziemy w stanie wykorzystać większy potencjał jego pełnej mocy.

Większość awarii czy problemów dotyczących agregatów wynika z tego, iż klienci nie stosują się do tych zaleceń i w wyborze agregatów kierują się jak największymi parametrami, które bardzo często są celowo zawyżane.

Nasze agregaty posiadają realne parametry, a jeśli klient nie jest pewien co do tego czy dobry agregat wybrał to nasi sprzedawcy służą pomocą i radą w doborze odpowiedniego urządzenia.

Odpowiednie dobranie agregatu do potrzeb

Napięcia wyjściowe generatora, różnią się od napięć tradycyjnej sieci domowej, dlatego najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi i zweryfikować prawidłowe napięcie dla danego urządzenia.

Jeśli nie wiesz jaki agregat wybrać, pomożemy dobrać Ci idealny do Twoich potrzeb.

Niektóre urządzenia elektryczne do rozruchu potrzebują w krótkim czasie otrzymać moc kilkukrotnie większą od ich nominalnej mocy, jest to częste zjawisko, szczególnie przy silnikach indukcyjnych. W takiej sytuacji możemy obliczyć początkowy współczynnik, czyli moc potrzebną do normalnego użycia pomnożyć przez określony współczynnik. Czyli na przykład współczynnik 1 zastosujemy przy użyciu urządzeń takich jak suszarki, opalarki, frytkownice, miksery, kuchenki, żelazka, tostery, odkurzacze, lampki itp. Współczynnik 2 stosuje się przy kosiarkach elektrycznych, szlifierkach kątowych, nożycach do żywopłotu, piłach elektrycznych, pralkach, itp. Dla sprężarek, myjek ciśnieniowych, betoniarek generalnie przyjmujemy wartość współczynnika 3, dla lodówek, zamrażarek i klimatyzacji współczynnik będzie wynosił 3 lub więcej. W praktyce oznacza to, że dla urządzenia o mocy 600 W oraz współczynnika 2 do rozruchu będziemy potrzebowali generatora o mocy znamionowej co najmniej 1200W.

Pamiętaj, że każde urządzenie elektryczne posiada swój prąd rozruchowy, który może zwiększyć zapotrzebowanie na prąd nawet kilkukrotnie.

Jest to szczególnie istotne podczas zakupu agregatu do mocniejszych maszych takich jak:

 • kompresory
 • pompy
 • dojarki
 • spawarki
 • betoniarki
 • szlifierki

Stabilizator napięcia AVR

Generator wyposażony jest w AVR (Automatic Voltage Regulation), który zapobiega wahaniom napięcia podczas zmiany obciążenia zasilanego urządzenia. Jeśli mieli Państwo możliwość pracy z użyciem standardowego agregatu to na pewno zauważyliście wahania prądu.

Nie doświadczycie wahania napięcia podczas korzystania z agregatu z systemem AVR.

Stabilizator napięcia AVR umożliwia podłączenie urządzeń elektronicznych wrażliwych na gwałtowne wahania prądu.

Dane techniczne:

Napięcie 230V

Częstotliwość 50 Hz

Moc nominalna 6KW

Moc maksymalna 6,5KW

System AVR

Rozruch ręczny

Silnik 4-suwowy

Pojemność zbiornika 25L

Wymiary (dł x szer x wys) 69x55x53cm

Waga  87kg

Wyposażenie:

 • Agregat prądotwórczy TB9000
 • Klucze do świec
 • Wtyczka 2x 230V
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Oryginalne opakowanie

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Producent
Toolbox
Pojemność zbiornika [litry]
25
Waga urządzenia [kg]
87
Rozruch
ręczny
Liczba gniazd 1-fazowych
2
Maksymalna moc
6,5KW

Nie dodano jeszcze żadnych recenzji

Napisz recenzję
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5kW

Produkty komplementarne

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie