• Nowy
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F

Dostępny

24Osób kupiło ten produkt

Możemy wysłać już dzisiaj!
Sprawdź koszty wysyłki
Ilość :
2 999,00 zł

2 438,21 zł netto

recenzje(0)

AGREGAT PRĄDOTWÓRCZY 6,5KW

Model: TB9000S

Przedmiotem oferty jest agregat prądotwórczy marki TOOLBOX o mocy znamionowej 6,5KW zasilany silnikiem o mocy 15KM. Agregat został wykonany z bardzo solidnych materiałów, pozwalających mu na długoletnią pracę. Posiada stalową obudowę i jest odporny na trudne warunki. Generator przeznaczony jako awaryjne źródło zasilania o napięciu 230V/400V w przypadku zaniku napięcia w sieci, które pozwala wytwarzać energię elektryczną w dowolnym miejscu, w którym się znajdujesz. Idealnie sprawdzi się w gospodarstwach domowych, na działkach, kampingach czy obszarach na których odbywają się prace remontowo-budowlane.

70518.jpg

Wielofunkcyjny panel przedni

Niezawodny i prosty w obsłudze agregat trójfazowy umożliwia zasilanie odbiorników o napięciu 230V oraz 400V. Urządzenie napędzane jest czterosuwowym silnikiem spalinowym o pojemności 210cm3 i 15 KM mocy! Agregat posiada trzy wejścia klasyczne na 230V oraz jedno gniazdko siłowe 400V, dające nam stałą moc na poziomie 6KW. Maksymalna moc znamionowa wynosi 6,5KW dla Urządzenia. Gniazda 230V są w stanie dostarczyć 1/3 mocy z każdego z nich w tym wypadku po 2 kW, to ważne Nie zaleca się podłączania do jednego gniazda przedłużacza pod którego podepniemy urządzenia o mocy 4kW. Do takich rozwiązań preferowany jest agregat jednofazowy który z każdego z gniazdek jest w stanie uzyskać całą moc jaką jest w stanie wyprodukować prądnica. W Agregacie 3-fazowym następuje rozbicie na fazy, co w efekcie ogranicza gniazda 230V. Dodatkowo na wyposażeniu znajdziemy bezpiecznik antyprzepięciowy oraz gumowe nóżki, które mają za zadanie stabilizować położenie oraz tłumić drgania. Na panelu sterowania znajdują się wskaźniki, które pozwalają kontrolować parametry napięcia wyjściowego.

70519.jpg

Miedziane uzwojenie

Agregat posiada miedzianą prądnicę! Zarówno stojan jak i wirnik są miedziane. Jest to rozwiązanie znacznie trwalsze od aluminiowych odpowiedników. Miedziane uzwojenie przewodzi lepiej prąd oraz lepiej radzi sobie z wytworzonym ciepłem. W efekcie wytworzona temperatura nie przepala prądnicy oraz pozostałych elementów agregatu dzięki czemu agregat może pracować wiele godzin. Miedź zapewnia mniejsze straty energii, co czyni ją bardziej energooszczędną. Większość agregatów dostępnych na rynku w tej klasie cenowej posiada prądnicę aluminiową.

70524.jpg

WYBÓR AGREGATU DO DOMU NA CZAS AWARII ZASILANIA

Kiedy jednofazowy, a kiedy trzyfazowy?

Z racji urządzeń, jakie znajdują się w każdym domku jednorodzinnym tj. pralka, lodówka, telewizor czy komputer najbardziej odpowiednimi i dedykowanymi agregatami prądotwórczymi będą urządzenia o mocy ciągłej od 2,5 kW i więcej. Istotne jest, aby agregat posiadał wbudowany system AVR czyli elektroniczny system stabilizacji napięcia, Co znacząco poprawia jakość wytwarzanego prądu. Nie jest to jeszcze poziom stabilizacji dostępny w sieci, jednak zbliżony.

Kolejnym dylematem przed, którym staje klient w momencie zakupu agregatu jest kwestia czy zakupić agregat 1 czy 3 fazowy? Odpowiedź jest prosta. Jeżeli planujesz podłączać tylko urządzenia jednofazowe i nie masz możliwości odłączenia prądu z sieci i wpięcia agregatu do gniazda siłowego w przyłączu domowym, nie planujesz również podłączać urządzeń siłowych to lepszym wyborem będzie agregat jednofazowy, z racji, iż 100% mocy będzie dostępne nawet z jednego gniazdka 230V. Dzięki temu możliwe będzie podłączenie większości urządzeń i sprzętów gospodarstwa domowego zasilanych na 230V i nie przeciążymy przy tym agregatu. Rozwiązanie idealne dla tych którzy mają jednofazowe rozwiązanie w domu. Istnieje możliwość podłączenia całości mocy urządzenia pod instalację stosując rozwiązanie jednofazowe sieć-0-agregat. Dla tych którzy nie mają zamontowanego tego rozwiązania Produkt jednofazowy też jest lepszym rozwiązaniem ponieważ możemy przedłużaczem przekazywać prąd z 1 gniazdka. Pamiętajmy jedynie by przedłużacz był dobrej jakości, oraz że im dłuższy przedłużacz tym większe straty na wyjściu.

70525.jpg

Z kolei jeżeli w domu posiadamy przyłącze siłowe, które pozwoli nam na wpięcie agregatu prądotwórczego w całość instalacji domowej stosując wyjście 400V to lepszym wyborem będzie zakup agregatu 3 fazowego. Plusem i ogromną zaletą takiego rozwiązania jest fakt, iż 100% mocy będzie przekazywane z agregatu bezpośrednio do instalacji elektrycznej w całym domu. Podobnie jak wcześniej potrzebne nam rozwiązanie sieć-0-agregat z tym że prąd uzyskujemy przez gniazdo 400V, rozbite na 3 fazy w instalacji domowej.

W przypadku takiego urządzenia ważne jest, aby z jednego gniazdka 230V nie pobierać mocy większej niż 1/3 maksymalnej mocy prądnicy w tym wypadku około 2 kW prosto z agregatu, ponieważ w dłuższej perspektywie mogłoby to doprowadzić do uszkodzenia agregatu. Każde gniazdo 230V w tym agregacie podpięte jest pod inną fazę, co powoduje te ograniczenia.

W większości przypadków jeżeli użytkownik stosuje się do odpowiednich zasad użytkowania tj. regularnie zmienia olej i pilnuje jego stanu, nie przeciąża go, stosuje właściwe i odpowiedniej jakości paliwo oraz odpowiednio dobierze agregat do zapotrzebowania to tak naprawdę będzie mógł się cieszyć sprawnym i działającym urządzeniem przez wiele lat.

Nie zalecamy podejścia ,, może się przyda” dotyczy to przede wszystkim wyboru i zakupu agregatów 3 fazowych. Klienci bardzo często decydują się tą zasadą i podejmują taką decyzję, która w dłuższej perspektywie okazuje się zgubna w skutkach, ponieważ prędzej czy później doprowadzi to do awarii urządzenia, które jest przeciążane na wyjściach 230V, chyba że klient świadomie odbiera moc z wszystkich 3 gniazdek. Warto pamiętać o tym, że jeżeli kupujemy agregat jedynie w razie awarii w domu, a nie mamy w domu przyłącza do instalacji siłowej to lepszym wyborem będzie agregat 1 fazowy, ponieważ będziemy w stanie wykorzystać większy potencjał jego pełnej mocy.

Większość awarii czy problemów dotyczących agregatów wynika z tego, iż klienci nie stosują się do tych zaleceń, lub padają ofiarą zawyżonych parametrów przez producentów.

Jednak nie każdy agregat kupowany jest jedynie do awarii prądu. Jeżeli ktoś szuka agregatu na budowę, czy do uruchamiania urządzeń siłowych bez dostępu do sieci jest to bardzo dobry produkt. Pamiętając o zasadach dotyczących gniazd 230V, dajemy sobie możliwość uruchamiania urządzeń siłowych. Warto jednak wcześniej sprawdzić jakie prądy rozruchowe mają urządzenia z których chcemy korzystać.

Nasze agregaty posiadają realne parametry, a jeśli klient nie jest pewien co do tego czy dobry agregat wybrał to nasi sprzedawcy służą pomocą i radą w doborze odpowiedniego urządzenia.

Odpowiednie dobranie agregatu do potrzeb

Napięcia wyjściowe generatora, różnią się od napięć tradycyjnej sieci domowej, dlatego najlepiej zapoznać się z instrukcją obsługi i zweryfikować prawidłowe napięcie dla danego urządzenia.

Jeśli nie wiesz jaki agregat wybrać, pomożemy dobrać Ci idealny do Twoich potrzeb.

Niektóre urządzenia elektryczne do rozruchu potrzebują w krótkim czasie otrzymać moc kilkukrotnie większą od ich nominalnej mocy, jest to częste zjawisko, szczególnie przy silnikach indukcyjnych. W takiej sytuacji możemy obliczyć początkowy współczynnik, czyli moc potrzebną do normalnego użycia pomnożyć przez określony współczynnik. Czyli na przykład współczynnik 1 zastosujemy przy użyciu urządzeń takich jak suszarki, opalarki, frytkownice, miksery, kuchenki, żelazka, tostery, odkurzacze, lampki itp. Współczynnik 2 stosuje się przy kosiarkach elektrycznych, szlifierkach kątowych, nożycach do żywopłotu, piłach elektrycznych, pralkach, itp. Dla sprężarek, myjek ciśnieniowych, betoniarek generalnie przyjmujemy wartość współczynnika 3, dla lodówek, zamrażarek i klimatyzacji współczynnik będzie wynosił 3 lub więcej. W praktyce oznacza to, że dla urządzenia o mocy 600 W oraz współczynnika 2 do rozruchu będziemy potrzebowali generatora o mocy znamionowej co najmniej 1200W.

Pamiętaj, że każde urządzenie elektryczne posiada swój prąd rozruchowy, który może zwiększyć zapotrzebowanie na prąd nawet kilkukrotnie.

Jest to szczególnie istotne podczas zakupu agregatu do mocniejszych maszyn takich jak:

 • kompresory
 • pompy
 • dojarki
 • spawarki
 • betoniarki
 • szlifierki
70522.jpg

Stabilizator napięcia AVR

Generator wyposażony jest w AVR (Automatic Voltage Regulation), który zapobiega wahaniom napięcia podczas zmiany obciążenia zasilanego urządzenia. Jeśli mieli Państwo możliwość pracy z użyciem standardowego agregatu bez tego systemu to na pewno zauważyliście wahania prądu.

System AVR skutecznie redukuje wahania występujące na wyjściu za agregatu, co zabezpiecza nasze urządzenia.

70521.jpg

Dane techniczne:

Napięcie 230V / 400V

Częstotliwość 50 Hz

Moc nominalna 6KW

Moc maksymalna 6,5KW

System AVR

Rozruch ręczny

Silnik 4-suwowy

Pojemność zbiornika 25L

Wymiary (dł x szer x wys) 69x55x53cm

Waga 87kg

70518.jpg

Wyposażenie:

 • Agregat prądotwórczy TB9000S
 • Klucze do świec
 • Wtyczka 2x 230V
 • Wtyczka 1x 400V
 • Instrukcja obsługi w języku polskim
 • Oryginalne opakowanie
70517.jpg

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Producent
Toolbox
Pojemność zbiornika [litry]
25
Waga urządzenia [kg]
87
Rozruch
ręczny
Liczba gniazd 3-fazowych
1
Liczba gniazd 1-fazowych
3
Maksymalna moc
6,5KW

Nie dodano jeszcze żadnych recenzji

Napisz recenzję
Agregat prądotwórczy AVR generator 15KM 6,5KW 3F

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie