Kompresor w garażu. Dlaczego warto mieć?

Pompowanie, przedmuchiwanie, oczyszczanie, odpylanie, malowanie, to tylko niektóre spośród licznych garażowych czynności. Jeśli jesteś typem „złotej rączki” i powyższe prace nie są ci obce, z całą pewnością zainteresuje cię możliwość posiadania  w garażu... sprężonego powietrza.

Kompresor na własny użytek czyli sprężone powietrze w zasięgu ręki

Posiadając kompresor o przyzwoitych parametrach będziesz mógł nie tylko szybko i skutecznie napompować koła w aucie, rowerze czy wózku dziecięcym. Bez problemu przedmuchasz różne otwory, nałożysz lakier czy też zabezpieczenia antykorozyjne. 

Jaki kompresor wybrać?

W pierwszej kolejności powinieneś odpowiedzieć sobie na pytanie do czego tak naprawdę kompresor jest ci potrzebny. Podstawowe parametry jakie musisz wziąć pod uwagę to: wydajność sprężarki (ilość „wyrzucanego” powietrza liczona w litrach na minutę), pojemność zbiornika oraz ciśnienie sprężania.

„Domowy kompresor” musi być na tyle mocny, aby podźwignąć czynności na których ci zależy a jednocześnie na tyle poręczny, aby zmieścił się w garażu. Dobrze jeśli nie sprawia też kłopotu przy zmianie lokalizacji (gdybyś na przykład chciał go pożyczyć kumplowi z ulicy). 

Obecnie producenci kompresorów prześcigają się we wprowadzaniu nowych produktów na rynek. Niestety tylko część z nich spełnia oczekiwania użytkowników. 

Ze swojej strony proponujemy kompresor olejowy marki Airbox, model AB50N (kliknij i sprawdź szczegóły).  Jest to nieduża sprężarka (wielkość: 720/420/690 mm, waga: 33 kg), która bez problemu zmieści się w twoim garażu. 

Wydajność 275 litrów na minutę i ciśnienie na poziomie 8 barów zapewni stabilną pracę. Kompresor jest łatwy w transporcie. Posiada dwa kółka ułatwiające przemieszczanie i wygodne rączki zamontowane po obu stronach sprężarki.  

Zadowalający efekt za nieduże pieniądze 

Z uwagi na niezwykłą użyteczność oraz dużą przystępność cenową, kompresory powinny stanowić podstawowy element wyposażenia garażu współczesnego mężczyzny. W myśl zasady „pokaż mi swój garaż, a powiem ci kim jesteś” :)