• Nowy
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

KOMPRESOR WYCISZONY SPRĘŻARKA BEZOLEJOWA 8BAR

Zamów dzisiaj, wyślemy w poniedziałek!
Ilość :
499,00 zł

405,69 zł netto

Sprawdź ratę Sprawdź ratę Credit Agricole

KOMPRESOR BEZOLEJOWY 230V 8L 8bar 

Model: ECO6

Przedmiotem oferty jest cichy, bezobsługowy i mobilny kompresor bezolejowy, polskiej marki Airbox, o pojemności zbiornika 8L należący do najnowszej serii ECO. Sprężarka dzięki swoim niewielkim rozmarom jest bardzo mobilna, a zastosowanie dużych gumowych nóżek zapewnia stabilne ustawienie sprężarki i redukucję wstrząsów.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku polskim. Mamy nadzieję że to pomoże odmienić panujący w naszym kraju trend na kompresory olejowe, który biorąc pod uwagę okoliczności jest zrozumiały. Zachodnia Europa od jakiegoś czasu nawet przed Erą nowych kompresorów opiera się na technologii bezolejowej. U nas ten trend raczkuje. Głównie w branżach w których brak oleju jest niezbędny. Warto wspomnieć, że ich kultura pracy jest znacznie cichsza od kompresorów olejowych, dlatego świetnie sprawdzą się w gabinetach dentystycznych, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Kompresor bezolejowy jest też dobrym rozwiązaniem dla domowego użytku, gdyż nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo mobilny. Kompresory bezolejowe są łatwe w obsłudze oraz konserwacji.

c11b1244434b30dfd69aa2cdd3dc0dbb.jpg

Airbox ECO - źródło czystego powietrza

Nowa seria kompresorów AIRBOX ECO jest stworzona z myślą o użytkownikach którzy nie mogą sobie pozwolić na występowanie oleju w wydmuchiwanym powietrzu. Ponadto modele z serii ECO są przyjazne środowisku. Dlaczego? Głównie z 2 powodów:

  • Brak zastosowania oleju w kompresorze - Popularność kompresorów tłokowych chłodzonych olejem opiera się w głównej mierze na żywotności urządzenia którego ciężką pracę i uzyskiwane ciepło hamuje olej przez ograniczenie tarcia. Niestety oleje nie są przyjazne środowisku.
  • Efektywność kompresorów przy stosunkowo niskim poborze mocy - A co za tym idzie oszczędność energii przy produkcji większej ilości sprężonego powietrza. A w końcu to nasz cel.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku ze względu na duże jak na kompresor bezolejowy wydajności. Moda na ekologię rośnie w oczach, lecz popularność kompresorów tłokowych to trend wieloletni. Wcześniejsza generacja kompresorów bezolejowych była mało wydajna. A niestety jest to bardzo istotny, jak nie najważniejszy parametr przy pracy ze sprężonym powietrzem (oczywiście jeżeli osiągamy już potrzebne nam ciśnienie).

e592300b27bea6757010cf1a8a9dcbc2.jpg

Nasz model jest w stanie dostarczyć aż 100 l/min co oznacza, że zbiornik 8L nabijemy w 38 sekund!

Bezolejowa pompa tłokowa

W kompresorze ECO6 została zamontowana bezolejowa pompa tłokowa zapewniająca wydajną, cichą i bezobsługową pracę. Duża wydajność teoretyczna na poziomie 138 l/min wynika z zastosowania pompy która pracuje z prędkością 2850 obr./min. Nasz model jest w stanie pracować z wydajnością efektywną 100 l/min co oznacza, że zbiornik 8L nabijemy w 38 sekund!  

Kompresor bezolejowy generuje zdecydowanie mniej uciążliwego hałasu podczas pracy niż tradycyjne kompresory olejowe.

43fda08f53616f3ccd19b2445f4dbe4c.jpg

Mocny silnik

Duża wydajność urządzenia wynika z zastosowania silnika o mocy 1,1KW (1,5KM) osiągającego prędkość nawet 2850 obr./min. Te wartości doskonale wpływają na szybkie uzyskiwanie właściwego ciśnienia.

Nowoczesny silnik elektryczny zapobiega wibracjom urządzenia. Dzięki prostej budowie i zintegrowaniu silnika z układem sprężającym nie odczujemy niepotrzebnych strat energii. Jego budowa oraz zastosowanie technologiczne odbiega od silników zastosowanych w tradycyjnych kompresorach olejowych, co jest konieczne z powodu użycia innej technologii samej pompy. W ten sposób, wprowadzone różnice również pozwalają zwiększyć jego skuteczność.

d7b9e0c8c9eb206ca0d9d8abcd4defab.jpg

Reduktor ciśnienia

Kompresor został wyposażony w reduktor ciśnienia z szybkozłaczką. Sprężąrka posaida nowoczesny i innowacyjnym system regulacji, a także czytelny manometr zamontowany w pozycji ułatwiającej odczyt parametrów.

c0df29443ab19be0d4368ff4ba3d5f81.jpg

Niezawodne działanie

We wszystkich kompresorach marki Airbox zamontowane zostały presostaty z zabezpieczeniem termicznym. Wyłącznik ciśnieniowy ma za zadanie automatycznie wyłączyć kompresor w momencie gdy osiągnie on maksymalne ciśnienie 8 bar i włączyć go, gdy wartość ciśnienia spadnie.

ffa44871461f203ea9fc6588742972a3.jpg

Zawór spustowy

Kompresory Airbox wyposażone są w zawór do opróżniania wilgoci ze zbiornika, co chroni je przed korozją.

01cb5f9bcdb54bba3c7bd3cca04c41d4.jpg

Atrakcyjna cena i wysoka jakość

Seria ECO posiada obecnie najatrakcyjniejszy stosunek ceny do możliwości kompresora. Wysoka jakości wykonanie i użyta technologia sprawią, że generuje on niskie koszty eksploatacyjne i służy bezawaryjnie przez wiele lat.

Generowane powietrze jest zarówno najtańsze licząc wartość zakupionej maszyny jak i eksploatację w późniejszym okresie, mowa o zużyciu prądu na każdy litr wyprodukowanego powietrza sprężonego. To nasze pieniądze które zostają w kieszeni. Urządzenie będzie nabijać się szybciej, zarazem częściej odpoczywać, co jest ogromnym plusem dla każdego kompresora tłokowego na rynku.

Jego żywotność wzrasta, nie musimy martwić się przeglądami, naprawami, zgłoszeniami gwarancyjnymi. Jest to też lepsze dla naszej kultury pracy. Nawet kompresor wyciszony generuje hałas, który nie sprzyja efektywności wykonywanych prac i najnormalniej męczy użytkownika. Z racji że potrzebne powietrze uzyskamy szybciej, nie będzie to dla nas uciążliwe.

Warto podkreślić że wspomniana minuta to rzeczywisty czas nabicia od 0 do 8 bar.

Ten kompresor to czysta oszczędność na każdej linii. I choć nie można powiedzieć że jest najwydajniejszym kompresorem bezolejowym na rynku, ponieważ są dostępne dużo potężniejsze maszyny, lecz ich wartość jest dosłownie WYŻSZA.

f002ed2cb65b607bd19e9b9b1eb1249f.jpg

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika: 8 l

Wymiary zbiornika 17x17x36cm

Wydajność teoretyczna: 138 l/min

Wydajność efektywna: 100 l/min

Częstotliwość: 50 Hz

Napięcie: 230 V

Moc silnika (KM/kW): 1,5 KM / 1,1 kW

Maksymalne ciśnienie: 8 bar

Ilość obrotów na cylindrze: 2850 rmp

Czas nabijania: 38 sekund

Czas dobicia: 15 sekund

Stopień ochrony: IP 20

Poziom mocy akustycznej: 80 dB

Waga: 13kg

Wymiary:

Długość: 36 cm

Szerokość: 33 cm

Wysokość: 30 cm

c11b1244434b30dfd69aa2cdd3dc0dbb.jpg

MARKA AIRBOX w całości należy do Polskiej firmy.

Zawsze najwyższa jakość w uczciwych cenach.

Nie oszczędzamy na podzespołach w celu zwiększenia poziomu zadowolenia klienta. To klient zawsze będzie oszczędzał na naszych produktach lecz nigdy na zasadzie "coś za coś".

Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu.

Ciśnienie max [bar]
8
Napięcie zasilania [V]
230
Pojemność zbiornika [litry]
24
Wydajność teoretyczna [l/min]
264
Wydajność efektywna [l/min]
200
Układ zbiornika [pionowy / poziomy]
poziomy
Hałas [dB]
87

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie