• Nowy
Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR Wąż Klucz Pneumatyczny Pistolet do pompowania
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR Wąż Klucz Pneumatyczny Pistolet do pompowania

Dostępny

2Osób kupiło ten produkt

Zamów dzisiaj, wyślemy w poniedziałek!
Sprawdź koszty wysyłki
recenzje(0)

KOMPRESOR BEZOLEJOWY 230V 50L 8bar 3kW 528L/min + WĄŻ PNEUMATYCZNY + KLUCZ UDAROWY + PISTOLET DO POMPOWANIA

Model: 0000015932 (ECO50 + AT-5141A + 0000002878 + AP-PP02)

Przedmiotem aukcji jest zestaw: cichy, bezobsługowy i mobilny kompresor bezolejowy, polskiej marki Airbox, o pojemności zbiornika 50L należący do najnowszej serii ECO, pistolet do pompowania, wąż pneumatyczny oraz klucz udarowy pneumatyczny.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku polskim. Mamy nadzieję że to pomoże odmienić panujący w naszym kraju trend na kompresory olejowe, który biorąc pod uwagę okoliczności jest zrozumiały. Zachodnia Europa od jakiegoś czasu nawet przed Erą nowych kompresorów opiera się na technologii bezolejowej. U nas ten trend raczkuje. Głównie w branżach w których brak oleju jest niezbędny. Warto wspomnieć, że ich kultura pracy jest znacznie cichsza od kompresorów olejowych, dlatego świetnie sprawdzą się w gabinetach dentystycznych, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Kompresor bezolejowy jest też dobrym rozwiązaniem dla domowego użytku, gdyż nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo mobilny. Kompresory bezolejowe są łatwe w obsłudze oraz konserwacji.

7104_11.jpg?56676
7104_3.jpg?12125

Airbox ECO - źródło czystego powietrza

Nowa seria kompresorów AIRBOX ECO jest stworzona z myślą o użytkownikach którzy nie mogą sobie pozwolić na występowanie oleju w wydmuchiwanym powietrzu. Ponadto modele z serii ECO są przyjazne środowisku. Dlaczego? Głównie z 2 powodów:

 • Brak zastosowania oleju w kompresorze - Popularność kompresorów tłokowych chłodzonych olejem opiera się w głównej mierze na żywotności urządzenia którego ciężką pracę i uzyskiwane ciepło hamuje olej przez ograniczenie tarcia. Niestety oleje nie są przyjazne środowisku.
 • Efektywność kompresorów przy stosunkowo niskim poborze mocy - A co za tym idzie oszczędność energii przy produkcji większej ilości sprężonego powietrza. A w końcu to nasz cel.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku ze względu na duże jak na kompresor bezolejowy wydajności. Moda na ekologię rośnie w oczach, lecz popularność kompresorów tłokowych to trend wieloletni. Wcześniejsza generacja kompresorów bezolejowych była mało wydajna. A niestety jest to bardzo istotny, jak nie najważniejszy parametr przy pracy ze sprężonym powietrzem (oczywiście jeżeli osiągamy już potrzebne nam ciśnienie).

Test czasu nabijania od 0 do 8bar.

Wysoka wydajność - zobacz na filmie!

https://youtu.be/TEPoQCuL_6c

7104_10.jpg?20204

Nasz model jest w stanie dostarczyć aż 400 l/min co oznacza, że zbiornik 50L nabijemy w minutę!

7104_3.jpg

Bezolejowa pompa tłokowa

W kompresorze ECO50 została zamontowana bezolejowa pompa tłokowa zapewniająca wydajną, cichą i bezobsługową pracę. Duża wydajność teoretyczna na poziomie 528 l/min wynika z zastosowania pompy która pracuje z prędkością 2800 obr./min. Nasz model jest w stanie pracować z wydajnością efektywną 400 l/min co oznacza, że zbiornik 50L nabijemy w minutę! Wyniki ten nadgonił wydajności otrzymywane przez tradycyjne "olejówki" i znacznie go poprawił. Oczywiście mówimy tu o kompresorach o podobnych parametrach, zbiornikach i co najważniejsze poborze energii.

Kompresor bezolejowy generuje zdecydowanie mniej uciążliwego hałasu podczas pracy niż tradycyjne kompresory olejowe.

Mocny silnik

Duża wydajność urządzenia wynika z zastosowania silnika o mocy 3KW (4KM) osiągającego prędkość nawet 2800 obr./min. Te wartości doskonale wpływają na szybkie uzyskiwanie właściwego ciśnienia.

Nowoczesny silnik elektryczny zapobiega wibracjom urządzenia. Dzięki prostej budowie i zintegrowaniu silnika z układem sprężającym nie odczujemy niepotrzebnych strat energii. Jego budowa oraz zastosowanie technologiczne odbiega od silników zastosowanych w tradycyjnych kompresorach olejowych, co jest konieczne z powodu użycia innej technologii samej pompy. W ten sposób, wprowadzone różnice również pozwalają zwiększyć jego skuteczność.

7104_2.jpg?48693
7104_5.jpg

Reduktor ciśnienia

Kompresor został wyposażony w reduktor ciśnienia z dwoma wyjściami. Nowoczesny i innowacyjnym system regulacji, a także w dwa duże manometry zamontowane w pozycji ułatwiającej odczyt parametrów.

Niezawodne działanie

We wszystkich kompresorach marki Airbox zamontowane zostały presostaty z zabezpieczeniem termicznym. Wyłącznik ciśnieniowy ma za zadanie automatycznie wyłączyć kompresor w momencie gdy osiągnie on maksymalne ciśnienie 8 bar i włączyć go, gdy wartość ciśnienia spadnie.

7104_6.jpg
7104_9.jpg?62860

Zawór spustowy

Kompresory Airbox wyposażone są w zawór do opróżniania wilgoci ze zbiornika, co chroni je przed korozją.

Mobilność urządzenia

Kompresor posiada dwa kółka transportowe ułatwiające przemieszczanie oraz nóżki zapewniające stabilność, a także redukujące wibracje.

Sprężarka Airbox poza gumowymi kółkami posiada także wygodne rączki zamontowane po obu stronach kompresora, które umożliwiają jego łatwy transport.

7104_8.jpg
7104_3.jpg?12125

Atrakcyjna cena i wysoka jakość

Seria ECO posiada obecnie najatrakcyjniejszy stosunek ceny do możliwości kompresora. Wysoka jakości wykonanie i użyta technologia sprawią, że generuje on niskie koszty eksploatacyjne i służy bezawaryjnie przez wiele lat.

Generowane powietrze jest zarówno najtańsze licząc wartość zakupionej maszyny jak i eksploatację w późniejszym okresie, mowa o zużyciu prądu na każdy litr wyprodukowanego powietrza sprężonego. To nasze pieniądze które zostają w kieszeni. Urządzenie będzie nabijać się szybciej, zarazem częściej odpoczywać, co jest ogromnym plusem dla każdego kompresora tłokowego na rynku.

Jego żywotność wzrasta, nie musimy martwić się przeglądami, naprawami, zgłoszeniami gwarancyjnymi. Jest to też lepsze dla naszej kultury pracy. Nawet kompresor wyciszony generuje hałas, który nie sprzyja efektywności wykonywanych prac i najnormalniej męczy użytkownika. Z racji że potrzebne powietrze uzyskamy szybciej, nie będzie to dla nas uciążliwe.

Warto podkreślić że wspomniana minuta to rzeczywisty czas nabicia od 0 do 8 bar.

Ten kompresor to czysta oszczędność na każdej linii. I choć nie można powiedzieć że jest najwydajniejszym kompresorem bezolejowym na rynku, ponieważ są dostępne dużo potężniejsze maszyny, lecz ich wartość jest dosłownie WYŻSZA.

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika: 50 l

Wydajność teoretyczna: 528 l/min

Wydajność efektywna: 400 l/min

Częstotliwość: 50 Hz

Napięcie: 230 V

Moc silnika (KM/kW): 3KM / 4 kW

Maksymalne ciśnienie: 8 bar

Ilość obrotów na cylindrze: 2800 rmp

Czas nabijania: 59 sekund

Czas dobicia: 15 sekund

Stopień ochrony: IP 20

Poziom mocy akustycznej: 87 dB

Waga: 42kg

7104_4.jpg?3154

MARKA AIRBOX w całości należy do Polskiej firmy.

Zawsze najwyższa jakość w uczciwych cenach.

Nie oszczędzamy na podzespołach w celu zwiększenia poziomu zadowolenia klienta. To klient zawsze będzie oszczędzał na naszych produktach lecz nigdy na zasadzie "coś za coś".

7104_1.jpg?86494

WĄŻ PNEUMATYCZNY PROSTY 8mm 10m

Model: 0000002878

Przewód pneumatyczny firmy Polix o długości 10 metrów. Przewody pneumatyczne są przeznaczone do wszelkiego rodzaju narzędzi pneumatycznych, takich jak:

 • pistolety do pompowani, przedmuchiwania, mycia i ropowania,
 • szlifierki, wkrętarki, klucze pneumatyczne,
 • pozostałe narzędzia zasilane sprężonym powietrzem.

Wyprodukowany jest z najwyższej jakości miękkiego PCV. Zbrojony potrójną przędzą poliestrową oraz posiada tekstylne wzmocnienie.

Wąż pneumatyczny to niezbędny element stanowiska pracy wyposażonego w kompresor.

Dane techniczne:

 • Typ węża: prosty
 • Szybkozłączki: typ 26
 • Ciśnienie robocze do 1,0 MPa ( 10 atm. )
 • Zakres temperatur od - 40 C do + 70 C
 • Ciśnienie rozrywające ok 4,0 MPa ( 40 atm. )
 • Długość 10 m
 • Średnica 8 mm

PISTOLET DO POMPOWANIA Z WYŚWIETLACZEM 8 BAR

Pistolet do pompowania z wyświetlaczem LCD, marki Airbox. Pistolet został wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu jest odporny na uszkodzenia i nie zniszczy się nawet podczas intensywnej eksploatacji. Niezastąpiony przy pompowaniu, sprawdzaniu ciśnienia i spuszczaniu powietrza.

Pistolet wyposażony został w elektroniczny wyświetlacz oraz elastyczny wężyk z przedłużaną dyszą pompującą, dzięki której urządzenie sprawdzi się w przypadku pompowania kół samochodów ciężarowych i wszędzie tam, gdzie dostęp to wentyli jest ograniczony.

Manometr posiada gumową osłonę, dzięki czemu nie ulegnie uszkodzeniu podczas pracy. Lekka i trwała konstrukcja zapewnia wysoki komfort użytkowania. Wysoka jakość wykonania zapewnia trwałość oraz odpowiednią szczelność.

7104_12.jpg
7104_13.jpg

Łatwość użytkowania

Pistolet został wyposażony w manometr z cyfrowym wyświetlaczem, dzięki któremu odczyt parametrów jest niezwykle łatwy. Dokładność odczytu wynosi +/- 0,1 bar, a pomiar ciśnienia mieści się w zakresie od 0 do 16 bar. Jego dodatkową zaletą jest to, że w momencie sprawdzania ciśnienia, nie musimy podłączać pistoletu do kompresora.

Ciśnieniomierz wyposażony jest w dwa przyciski, gdzie jeden służy do włączania/wyłączania urządzenia, a drugi do zmiany wyświetlanej jednostki. Manometr obsługuje skalę wyrażoną w PSI, BAR, KPA i KG / CM?.

Pistolet wyposażony jest w złącze Euro, które bez problemu podłączymy do większości urządzeń. Posiada również wlot powietrza na 1/4''.

Dane techniczne

Średnica manometru 5 cm

Ciśnienie robocze 8Bar

Długość dyszy 150 cm

Długość węża 375 mm

Zakres pomiarowy 0-16 Bar

Wyświetlacz LCD TAK

Czas pompowania 45s

Zasilania baterie AAA

Waga 4kg

KLUCZ PNEUMATYCZNY UDAROWY 1627Nm

Klucz udarowy pneumatyczny amerykańskiej marki EMAX o maksymalnej mocy 1627Nm. Klucz przeznaczony jest do odkręcania oraz przykręcania nakrętek i śrub. Narzędzia marki EMAX wykonane zostały z wysokiej jakości komponentów, zapewniając tym samym wysoką wydajność oraz ergonomię pozwalając na dłuższą i bardziej komfortową pracę. Z racji na swoje właściwości idealnie nadaje się do każdego warsztatu samochodowego, stacji wulkanizacyjnych jak i do zastosowań produkcyjnych.

Najnowszy model klucza pneumatycznego, który cechuje się niewielką wagą - tylko 1,7kg - oraz potężną gwarantowana mocą - 1627Nm.

7104_14.jpg

Firma EMAX

Działalność firmy EMAX miała swoje początki w 1977 roku w Bostonie. Od początku istnienia założeniem było dostarczanie profesjonalnych narzędzi najbardziej wymagającym odbiorcom. Doświadczenie zdobyte przez lata pozwoliło firmie na stworzenie bogatej oferty narzędzi pneumatycznych, kompresorów tłokowych oraz śrubowych, a także innowacyjnych rozwiązań z zakresu pneumatyki. Obecnie marka EMAX współpracuje z wieloma firmami z Stanów Zjednoczonych, Kanady, Zachodniej Europy i dalekiego Wschodu.

7104_15.jpg

System Twin Hammer

Wielką zaletą tego klucza jest nowoczesny mechanizm udarowy TWIN HAMMER składający się z dwóch młotów, obracających się dookoła wrzeciona w zamkniętym systemie zapewniającym wyższy wyjściowy moment obrotowy niż w konkurencyjnych urządzeniachSystem ten jest niezbędny podczas pracy z przyrdzewiałymi i zapieczonymi śrubami - zmniejsza również prawdopodobieństwo zerwania śruby czy jej gwintu.

Dzięki uderzeniom przez dwa młotki równocześnie mechanizm osiąga najlepsze parametry momentu obrotowego oraz umożliwia utrzymanie siły udaru w długich cyklach pracy. Rozwiązanie to opiera się na dwóch młotkach obracających się wokół wrzeciona, które wykonane jest z materiału odpornego na ścieranie nawet przy bardzo intensywnej pracy

Takie rozwiązanie pozwala na osiągnięcie ogromnego momentu obrotowego w ciągu pierwszych obrotów wirnika, ponieważ oba młoty mogą jednocześnie uderzyć z obu stron, co zapewnia większa wydajność klucza, lepsze smarowanie narzędzia oraz łatwiejszy serwis.

DANE TECHNICZNE:

Średnica trzpienia 1/2"

Moment roboczy: 271-1085Nm

Regulacja: 3 stopniowa dokręcanie, 1 stopniowa odkręcanie

Max moment zrywający 1627Nm

Obroty 8500 RPM

Średnie zużycie powietrza 136 l/min

Typ udaru Twin Hammer

Wlot powietrza 1/4"

Zalecany wąż przyłączeniowy 3/8"

Długość całkowita 190 mm

Waga 1,7 kg

WYPOSAŻENIE:

 • Kompresor olejowy AIRBOX ECO50
 • Wąż pneumatyczny 10m
 • Pistolet do pompowania
 • Klucz pneumatyczny udarowy
 • Komplet kółek
 • Filtr powietrza
 • Instrukcja obsługi
 • Opakowanie
 • Gwarancja
Ciśnienie max [bar]
8
Napięcie zasilania [V]
230
Pojemność zbiornika [litry]
50
Wydajność teoretyczna [l/min]
528
Wydajność efektywna [l/min]
400
Układ zbiornika [pionowy / poziomy]
poziomy

Nie dodano jeszcze żadnych recenzji

Napisz recenzję
Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR Wąż Klucz Pneumatyczny Pistolet do pompowania

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie