• Nowy
Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR 3kW Wąż Pistolet Lakierniczy
keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR 3kW Wąż Pistolet Lakierniczy

Dostępny

21Osób kupiło ten produkt

Zamów dzisiaj, wyślemy w poniedziałek!
Sprawdź koszty wysyłki
recenzje(0)

KOMPRESOR BEZOLEJOWY 230V 50L 8bar 3kW 528L/min + PISTOLET LAKIERNICZY + WĄŻ

Model: 0000015931 (ECO50 + AP-PL01 + 0000002878)

 

Przedmiotem aukcji jest  zestaw: cichy, bezobsługowy i mobilny kompresor bezolejowy, polskiej marki Airbox, o pojemności zbiornika 50L należący do najnowszej serii ECO, wąż pneumatyczny i pistolet lakierniczy.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na rynku polskim. Mamy nadzieję że to pomoże odmienić panujący w naszym kraju trend na kompresory olejowe, który biorąc pod uwagę okoliczności jest zrozumiały. Zachodnia Europa od jakiegoś czasu nawet przed Erą nowych kompresorów opiera się na technologii bezolejowej. U nas ten trend raczkuje. Głównie w branżach w których brak oleju jest niezbędny. Warto wspomnieć, że ich kultura pracy jest znacznie cichsza od kompresorów olejowych, dlatego świetnie sprawdzą się w gabinetach dentystycznych, przemyśle farmaceutycznym i spożywczym. Kompresor bezolejowy jest też dobrym rozwiązaniem dla domowego użytku, gdyż nie zajmuje on dużo miejsca i jest bardzo mobilny. Kompresory bezolejowe są łatwe w obsłudze oraz konserwacji.

7105_12.jpg?55653
7105_2.jpg?70793

Airbox ECO - źródło czystego powietrza

Nowa seria kompresorów AIRBOX ECO jest stworzona z myślą o użytkownikach którzy nie mogą sobie pozwolić na występowanie oleju w wydmuchiwanym powietrzu. Ponadto modele z serii ECO są przyjazne środowisku. Dlaczego? Głównie z 2 powodów:

 • Brak zastosowania oleju w kompresorze - Popularność kompresorów tłokowych chłodzonych olejem opiera się w głównej mierze na żywotności urządzenia którego ciężką pracę i uzyskiwane ciepło hamuje olej przez ograniczenie tarcia. Niestety oleje nie są przyjazne środowisku.
 • Efektywność kompresorów przy stosunkowo niskim poborze mocy - A co za tym idzie oszczędność energii przy produkcji większej ilości sprężonego powietrza. A w końcu to nasz cel.

Seria ECO jest innowacyjnym rozwiązaniem na polskim rynku ze względu na duże jak na kompresor bezolejowy wydajności. Moda na ekologię rośnie w oczach, lecz popularność kompresorów tłokowych to trend wieloletni. Wcześniejsza generacja kompresorów bezolejowych była mało wydajna. A niestety jest to bardzo istotny, jak nie najważniejszy parametr przy pracy ze sprężonym powietrzem (oczywiście jeżeli osiągamy już potrzebne nam ciśnienie).

Test czasu nabijania od 0 do 8bar.

Wysoka wydajność - zobacz na filmie!

https://youtu.be/TEPoQCuL_6c

7105_11.jpg?14548

Nasz model jest w stanie dostarczyć aż 400 l/min co oznacza, że zbiornik 50L nabijemy w minutę!

7105_6.jpg?3770

Bezolejowa pompa tłokowa

W kompresorze ECO50 została zamontowana bezolejowa pompa tłokowa zapewniająca wydajną, cichą i bezobsługową pracę. Duża wydajność teoretyczna na poziomie 528 l/min wynika z zastosowania pompy która pracuje z prędkością 2800 obr./min. Nasz model jest w stanie pracować z wydajnością efektywną 400 l/min co oznacza, że zbiornik 50L nabijemy w minutę! Wyniki ten nadgonił wydajności otrzymywane przez tradycyjne "olejówki" i znacznie go poprawił. Oczywiście mówimy tu o kompresorach o podobnych parametrach, zbiornikach i co najważniejsze poborze energii.

Kompresor bezolejowy generuje zdecydowanie mniej uciążliwego hałasu podczas pracy niż tradycyjne kompresory olejowe.

Mocny silnik

Duża wydajność urządzenia wynika z zastosowania silnika o mocy 3KW (4KM) osiągającego prędkość nawet 2800 obr./min. Te wartości doskonale wpływają na szybkie uzyskiwanie właściwego ciśnienia.

Nowoczesny silnik elektryczny zapobiega wibracjom urządzenia. Dzięki prostej budowie i zintegrowaniu silnika z układem sprężającym nie odczujemy niepotrzebnych strat energii. Jego budowa oraz zastosowanie technologiczne odbiega od silników zastosowanych w tradycyjnych kompresorach olejowych, co jest konieczne z powodu użycia innej technologii samej pompy. W ten sposób, wprowadzone różnice również pozwalają zwiększyć jego skuteczność.

7105_3.jpg?11347
7105_5.jpg

Reduktor ciśnienia

Kompresor został wyposażony w reduktor ciśnienia z dwoma wyjściami. Nowoczesny i innowacyjnym system regulacji, a także w dwa duże manometry zamontowane w pozycji ułatwiającej odczyt parametrów.

Niezawodne działanie

We wszystkich kompresorach marki Airbox zamontowane zostały presostaty z zabezpieczeniem termicznym. Wyłącznik ciśnieniowy ma za zadanie automatycznie wyłączyć kompresor w momencie gdy osiągnie on maksymalne ciśnienie 8 bar i włączyć go, gdy wartość ciśnienia spadnie.

7105_8.jpg?48176
7105_10.jpg?47801

Zawór spustowy

Kompresory Airbox wyposażone są w zawór do opróżniania wilgoci ze zbiornika, co chroni je przed korozją.

Mobilność urządzenia

Kompresor posiada dwa kółka transportowe ułatwiające przemieszczanie oraz nóżki zapewniające stabilność, a także redukujące wibracje.

Sprężarka Airbox poza gumowymi kółkami posiada także wygodne rączki zamontowane po obu stronach kompresora, które umożliwiają jego łatwy transport.

7105_9.jpg?6932
7105_2.jpg?70793

Atrakcyjna cena i wysoka jakość

Seria ECO posiada obecnie najatrakcyjniejszy stosunek ceny do możliwości kompresora. Wysoka jakości wykonanie i użyta technologia sprawią, że generuje on niskie koszty eksploatacyjne i służy bezawaryjnie przez wiele lat.

Generowane powietrze jest zarówno najtańsze licząc wartość zakupionej maszyny jak i eksploatację w późniejszym okresie, mowa o zużyciu prądu na każdy litr wyprodukowanego powietrza sprężonego. To nasze pieniądze które zostają w kieszeni. Urządzenie będzie nabijać się szybciej, zarazem częściej odpoczywać, co jest ogromnym plusem dla każdego kompresora tłokowego na rynku.

Jego żywotność wzrasta, nie musimy martwić się przeglądami, naprawami, zgłoszeniami gwarancyjnymi. Jest to też lepsze dla naszej kultury pracy. Nawet kompresor wyciszony generuje hałas, który nie sprzyja efektywności wykonywanych prac i najnormalniej męczy użytkownika. Z racji że potrzebne powietrze uzyskamy szybciej, nie będzie to dla nas uciążliwe.

Warto podkreślić że wspomniana minuta to rzeczywisty czas nabicia od 0 do 8 bar.

Ten kompresor to czysta oszczędność na każdej linii. I choć nie można powiedzieć że jest najwydajniejszym kompresorem bezolejowym na rynku, ponieważ są dostępne dużo potężniejsze maszyny, lecz ich wartość jest dosłownie WYŻSZA.

Dane techniczne:

Pojemność zbiornika: 50 l

Wydajność teoretyczna: 528 l/min

Wydajność efektywna: 400 l/min

Częstotliwość: 50 Hz

Napięcie: 230 V

Moc silnika (KM/kW): 3KM / 4 kW

Maksymalne ciśnienie: 8 bar

Ilość obrotów na cylindrze: 2800 rmp

Czas nabijania: 59 sekund

Czas dobicia: 15 sekund

Stopień ochrony: IP 20

Poziom mocy akustycznej: 87 dB

Waga: 42kg

7105_4.jpg?57090

MARKA AIRBOX w całości należy do Polskiej firmy.

Zawsze najwyższa jakość w uczciwych cenach.

Nie oszczędzamy na podzespołach w celu zwiększenia poziomu zadowolenia klienta. To klient zawsze będzie oszczędzał na naszych produktach lecz nigdy na zasadzie "coś za coś".

7105_1.jpg?52327

WĄŻ PNEUMATYCZNY PROSTY 8mm 10m

Model: 0000002878

Przewód pneumatyczny firmy Polix o długości 10 metrów. Przewody pneumatyczne są przeznaczone do wszelkiego rodzaju narzędzi pneumatycznych, takich jak:

 • pistolety do pompowani, przedmuchiwania, mycia i ropowania,
 • szlifierki, wkrętarki, klucze pneumatyczne,
 • pozostałe narzędzia zasilane sprężonym powietrzem.

Wyprodukowany jest z najwyższej jakości miękkiego PCV. Zbrojony potrójną przędzą poliestrową oraz posiada tekstylne wzmocnienie.

Wąż pneumatyczny to niezbędny element stanowiska pracy wyposażonego w kompresor.

Dane techniczne:

 • Typ węża: prosty
 • Szybkozłączki: typ 26
 • Ciśnienie robocze do 1,0 MPa ( 10 atm. )
 • Zakres temperatur od - 40 C do + 70 C
 • Ciśnienie rozrywające ok 4,0 MPa ( 40 atm. )
 • Długość 10 m
 • Średnica 8 mm

PISTOLET LAKIERNICZY Z WYMIENNYMI DYSZAMI 1,4mm / 1,7mm / 2,0mm

Pistolet lakierniczy marki Airbox przeznaczony jest do nakładania farby pod odpowiednim ciśnieniem. Ciśnienie wygenerowane przez kompresor wypycha z pistoletu lakier przez dyszę i rozpyla go w formie drobnej mgiełki. Dzięki temu lakier można precyzyjnie rozprowadzać po powierzchni bardzo cienkimi warstwami, zmniejszając ryzyko powstania zacieków. Pistolet przedstawiony na aukcji posiada wymienne dyszę, dzięki czemu nie musimy inwestować w 3 oddzielne pistolety, oszczędzając przy tym pieniądze. Pistolety lakiernicze idealnie sprawdzą się w wyposażeniu każdego warsztatu blacharskiego, zakładu lakierniczego czy też przydomowego garażu.

7105_14.jpg?13692
7105_13.jpg

Technologia niskociśnieniowa

Pistolet wykonany jest w technice HVLP, jest to skrót od High Volume Low Pressure, co oznacza dużą ilość powietrza przy jednocześnie niskim ciśnieniuW technice HVLP strata materiału jest znacznie mniejsza i wynosi do 30% mniej, niż przy stosowaniu pistoletu konwencjonalnego, przez co uzyskuje się wydajność w zakresie 65 – 70 %. Powoduje to znacznie niższe koszty materiałów lakierniczych. Strumień uzyskany z pistoletu HVLP pozwala większej ilości materiału przylegać do części, a nie odbijać się do atmosfery, co zmniejsza zanieczyszczenie powietrza i ilość odpadów. Do poprawnej pracy pistolety HVLP potrzebują znacznie wydajniejszych sprężarek powietrza.

Pistolet jest wyposażony w trzy regulacje:

 • powietrza (ustawianie ilości materiału w stosunku do powietrza) Regulacja powietrza odbywa się z wykorzystaniem regulatora powietrza zamontowanego przed pistoletem w sieci pneumatycznej oraz bardziej precyzyjnie za pomocą pokrętła w dolnej części rękojeści pistoletu.

 

 • farby (ilość wyrzucanego materiału)  Po wybraniu odpowiedniej dyszy i ciśnienia produktu, możliwe jest dalsze sterowanie wydatkiem na wyjściu poprzez zmianę skoku iglicy poprzez pokrętło znajdujące w tylnej części korpusu.
 • strumienia (typ strumienia farby) regulowane za pomocą pokrętła znajdującego się po prawej stronie korpusu. Będzie ono kontrolować szerokość strumienia poprzez regulację powietrza kierowanego do rogów na głowicy powietrznej. W ten sposób powietrze jest kontrolowane przez wyloty powietrza i umożliwia zmianę strumienia  z płaskiego (szeroko otwartego) na okrągły (zamknięty).
7105_14.jpg
7105_15.jpg

Wymienne dysze

W zestawie znajdują się trzy rozmiary dysz 1,4mm/ 1,7mm/2,0mm. Zestaw wymiennych iglic zapewnia nam oszczędność, gdyż zamiast inwestować w 3 różne pistolety możemy po prostu wymienić dyszę. Pistolet przeznaczony jest do malowania powierzchni lakierami wodorozcieńczalnymi, arylowymi, metalizowanymi, perłowymi, akrylami podkładowymi oraz szpachlami natryskowymi. Im większa średnica, tym gęstszymi farbami możemy malować. Pamiętajmy jednak, że pistolet pozwala wykonać daną pracę szybciej, ale kosztem zwiększonej ilości materiału.

 

W pistolecie została zamontowana dysza 1,4mm, pozostałe rozmiary dysz znajdują się w pudełku.

WYPOSAŻENIE:

 • Kompresor olejowy AIRBOX ECO50
 • Wąż pneumatyczny prosty 10m
 • Pistolet lakierniczy z wymiennymi dyszami
 • Komplet kółek
 • Filtr powietrza
 • Instrukcja obsługi
 • Opakowanie
 • Gwarancja
Ciśnienie max [bar]
8
Napięcie zasilania [V]
230
Pojemność zbiornika [litry]
50
Wydajność teoretyczna [l/min]
528
Wydajność efektywna [l/min]
400
Układ zbiornika [pionowy / poziomy]
poziomy

Nie dodano jeszcze żadnych recenzji

Napisz recenzję
Airbox ECO50 Sprężarka Bezolejowa Kompresor 50L 8BAR 3kW Wąż Pistolet Lakierniczy

Na naszym blogu

Prev
Next
Zgoda na pliki cookie